Triumf v atletickém Poháru Corny obhájili studenti gymnázií z Olomouce a Šumperka, patronka Špotáková házela pro charitu

úterý 12. října 2010
Finále letošního ročníku Corny středoškolského atletického poháru ovládli v Břeclavi již potřetí za sebou chlapci z Církevního gymnázia Německého řádu Olomouc, mezi dívkami se stejně jako vloni prosadily studentky šumperského gymnázia.

Olomoučtí gymnazisté dokázali ve slunečném počasí nasbírat za své výkony 9899 bodů, čímž v konečném účtování o 72 bodů předčili své nejvážnější konkurenty, jimiž byli studenti pražského gymnázia Arabská. Vyrovnaný byl souboj o třetí příčku, kde nakonec rozhodly pouhé tři body. O ty byli lepší průmyslováci ze Zlína před svými soupeři z Opavy.

V ženské kategorii padl dokonce rekord soutěže, když se suverénním šumperským gymnazistkám povedlo nasbírat 9404 bodů. Druhé skončily zástupkyně hostitelského města, studentky z Břeclavi nedosáhly na devítitisícovou hranici jen o devět bodů. Třetí příčku vybojovaly studentky z Náchoda.

Závody se uskutečnily pod patronací olympijské vítězky a světové rekordmanky v hodu oštěpem Barbory Špotákové, která nebyla v této roli v Břeclavi poprvé. Pomyslnou štafetu převzala od trojnásobného mistra světa v desetiboji a současného atletického šéftrenéra Tomáše Dvořáka v roce 2006.

Jsem ráda, že se to stalo opravdu tradicí. Soutěží prochází spousta mladých lidí a snad je to i baví. Minimálně ti, co jsou tady, vypadají nadšeně, že do toho dávají všechno. Při takových závodech ale nejde jenom o výkony, je možné získat nové kamarády, poznat spolužáky taky jinak, než jen přitom běžném školním provozu,“ prohlásila Špotáková, která se kromě povzbuzování závodících středoškoláků a autogramiády ujala společně s brandmanažerem titulární značky Corny Pavlem Neubertem i charitativního hodu pěnovým oštěpem, jehož výtěžek šel na podporu protidrogového programu nadace Ledňáček.

Jak to dopadlo? Možná překvapivě byl úspěšnějším zástupce partnera Corny poháru. Zatímco Neubert poslal svůj oštěp hned napoprvé do úctyhodné vzdálenosti 23 metrů po zaokrouhlení, vytříbená oštěpařská technika Špotákové platila na molitanové náčiní podstatně méně. Raketka při prvním hodu opsala nevzhledný oblouk a skončila mimo výseč. Pro repete změnila olympijská vítězka styl a vyplatilo se. Při třetím hodu jí rozhodčí změřili rovných dvacet metrů, zástupce Corny k jejich společnému součtu ještě něco přihodil, metry vynásobil tisícikorunami, a tak na konto nadace nakonec šlo pěkných 50 tisíc korun.