Tři zlaté medaile pro USA v Japonsku

V neděli se běžel v japonském městě Chiba 41. ročník krosu IAAF. Navíc již za čtrnáct dní bude Japonsko hostit 34. mistrovství světa v krosu.

V závodě seniorů získaly trojitý triumf USA, když na dvanáctikilometrové trati mužů zvítězil Ryan Hall a jeho manželka Sara byla nejrychlejší na poloviční trati. V běhu mužů na čtyři kilometry vyhrál taktéž Američan Jorge Torres. Výsledky mezinárodního závodu se silným zastoupením domácích běžců měly především určit nominaci domácích běžců na blížící se mistrovství světa.

Ryan Hall, který před měsícem překvapil na mistrovství USA, když porazil úřadujícího šampiona Dathana Ritzenheina, vyhrál v Japonsku závod na 12 kilometrů časem 35:22. Přitom běžel tuto trať teprve podruhé v životě. Druhý v cíli byl Keňan Mika Jeru, který v Japonsku studuje vysokou školu. Třetí doběhl další Američan Ian Dobson. Nejlepší z domácích běžců byl pátý Masato Imai.

V závodě mužů na 4 kilometry byl nejrychlejší pětadvacetiletý reprezentant Spojených států Jorge Torres s časem 10:55. O čtyři minuty pomalejší byl domácí Kazuyoshi Tokumoto a třetí skončil další z Japonců, mladý Yuichiro Ueno.

Manželka vítěze mužského závodu na 12 km Sara Hallová zvítězila mezi ženami na poloviční trati. Závodnice, která je společně se svým mužem v americké nominaci na nadcházející mistrovství světa, doběhla do cíle v čase 19:12. O šest minut pomalejší byla druhá v cíli domácí Yumi Satoová. Ta má mezi úspěchy zapsáno např. druhé místo na 10000 m a třetí místo na 5000 m z loňského mistrovství Asie na dráze. Bronzovou medaili si z krosu odnáší další z japonských závodnic Kayo Sugiharaová.