přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Tři výkony roku v Karlsruhe

Další kvalitní mítink na německém území připravil podmínky pro nejlepší letošní výkony žen na 60 m překážek, půlku, ve výšce dokonce dvojnásobné překonání WL.

Lolo Jonesová napravila po pádu v Düsseldorfu vrchovatě svou reputaci, když zaběhla 7.82, čímž překonala vlastní světové maximum sezony o 3 setiny. Ze zbytku pole se již jen Kanaďanka Lopes-Schliepová dostala o 4 setiny po 8 s, Norka Vukičevičová běžela přesně na této hranici.
Výkon roku padl také na půlce, kde se o něj postarala Elisa Cusmaová časem 1:59.25. Italka tím vytvořila rovněž národní rekord. Pod dvě minuty se vešla ještě Ukrajinka Petljuková (1:59.63), vítězka düsseldorfské patnáctistovky Polka Ejdysová byla třetí (2:01.43).
Ariane Friedrichová připravila Blance Vlašićové první porážku v halové sezoně. Němka i Chorvatka jeli „svou“ soutěž od 194, kde ztroskotaly zbylé soupeřky. Nakonec obě překonaly 205 cm napoprvé, ve prospěch Friedrichové hovořila čistota zápisu, kdy měla o jeden křížek méně než Vlašićová. Obě překonaly rekord mítinku, Chorvatka vyrovnala vlastní národní rekord.


Ariane Friedrichová loni v Hustopečích - foto: graf.cz

„Jen“ evropský výkon roku a francouzský rekord 3:34.71 zaběhl Mehdi Baala, když doslova naložil svým soupeřům na patnáctistovce, nejbližší soupeř Keňan Gathimba zůstal skoro 4 vteřiny zpět. Baala nebyl daleko ani od světového maxima sezony, to je jen o třičtvrtě sekundy lepší.
Kvalitně se běžely mužské překážky, za 7.50 je zvládl Američan Dexter Faulk. Dvě setinky zpět zůstal Bahaman Sands, další Američan Payne už byl s odstupem (7.62). Chyběl Petr Svoboda, kterého přeci jen čeká vyšetření zranění, jež si přivodil na pátečním mítinku v Düsseldorfu, kde zaběhl český rekord 7.55. Hladkou šedesátku ovládli dva Italové překvapivě před dvojicí Američanů Jelks a Stevens. Na výhru dosáhl Fabio Cerutti za 6.58, o druhé příčce di Gregora před Melosem rozhodly tisíciny, oba zaběhli 6.60.

Ve vyrovnané soutěži trojskokanů – prvního a šestého dělilo 23 cm – se čelní trojice dostala za 17 metrovou hranici. Vítězný Jadel Gregorio však jen o 11 cm. Dvojice Kubánců Giralt a Copello se za Brazilcem srovnala se čtyřcentimetrovými odstupy.
V tyčkařském sektoru si se zejména domácími kolegy poradil Alexandr Straub, když jako jediný zdolal 576. Za ním se seřadili Schulze, Lobinger a Holzdeppe, prvními „neněmeckými“ závodníky byli na děleném pátém místě Rus Gerasimov a Američan Scott, vítěz nedávné pražské tyčky.

Dva ovály potřebné v hale ke čtyřstovce proběhla nejrychleji Američanka Nina Gilbertová za 52.66, přesně o tři desetiny zpět byly v různých bězích její krajanka Barnesová a Senegalka Thiamová. Dvojnásobný počet kol zvládl jako první Wilfred Bungei. Olympijský vítěz z Pekingu protnul cíl za 1:47.02, předčil tak o 32 setin Súdánce Ismaila i svého krajana R. Kiplagata (o 0.78).
Na doplňkové třístovce uspěl Kanaďan Christopher s časem 32.75. Jen průměrnou trojku viděli diváci v Karlsruhe oproti včerejší Valencii. Zde vyhrál Keňan Erwin Kipkorir za 7:49.83, tedy s časem o 14 vteřin pomalejším.

Kompletní výsledky z Karslruhe

Michal Procházka

Vytisknout