Tři medaile pro české barvy na ME v běhu do vrchu

neděle 6. července 2003
Na druhém evropském šampionátu v běhu do vrchu v italském Trentu výrazně promluvili do výsledkové listiny i čeští běžci.

Družstvo mužů ve složení Robert Krupička, Pavel Faschingbauer, Jan Havlíček vybojovalo na trati 13,5 km s převýšením 1495 m bronzové medaile. Ženský celek ČR dokonce obhájil skvělé druhé místo z předchozího mistrovství Evropy. V Trentu se ženy představily v sestavě Anna Pichrtová, Irena Šádková, Pavla Matyášová. Nejzkušenější Pichrtová skončila v pořadí jednotlivkyň osmá. První desítku uzavírala vítězka letošního Domažlického půlmaratonu Irena Šádková.

Nejzářivějšího individuálního úspěchu na evropském šampionátu 2003 v českém dresu dosáhl Robert Krupička, který v čase 1:07:31 vybojoval bronz.

Pro evropský titul si v Trentu suverénně doběhl Ital Marco Gaiardo. Domácí závodník nadělil druhému v pořadí, Rakušanu Schmuckovi, více než jednu minutu. Solidní úspěch v soutěži mužů zaznamenala také slovenská atletika. Osmou příčku obsadil Miroslav Vanko, jeho krajan Marcel Matanin pak skončil devátý, družstvo mužů pak vybojovalo stříbrné medaile. Mezi ženami se na osmikilometrové trati prosadila Belgičanka Catherine Lallemandová. Obhájkyně stříbrné medaile dosáhla času 43:48 min.