přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Tři česká jména pro Světový pohár v chůzi

Výbor Českého atletického svazu schválil nominaci atletů na Světový pohár v chůzi, který se uskuteční ve dnech 13.–14. května 2006 ve španělské La Coruni.

Nominováni byli tito atleti:
Miloš Holuša (26. 3., Dudince)
Jiří Chaloupka (15. 4., Olomouc)
Lucie Pelantová (8. 4., Poděbrady)

Účast na Světovém poháru si atleti zajistili splněním výkonnostních limitů ČAS. Zkušeného Miloše Holušu, jenž dokázal splnit limit již i na ME na konci března ve slovenských Dudincích, doplní mladí chodci Jiří Chaloupka a Lucie Pelantová. Všichni tři naši chodci půjdou ve Španělsku dvacetikilometrovou trať.

Jiří Chaloupka splnil limit v kategorii „22“ let. Ve Španělsku se tak od něj očekává, že bude především sbírat cenné zkušenosti. Prvním velkým závodem bude Světový pohár také pro Lucii Pelantovou, která v Poděbradech začátkem dubna získala první titul mistryně České republiky v chůzi.

„Vrátili jsme se ze soustředění na Šumavě a všichni tři reprezentanti jsou v dobré formě,“ říká trenér Ivo Piták. „Počítám s tím, že Jiří Chaloupka i Lucie Pelantová si ve Španělsku zlepší osobní rekordy. Pokud vyjde vše ideálně, mohl by Jiří Chaloupka zaútočit i na nominační limit pro mistrovství Evropy. Co se týče Lucie Pelantové, tam si nejsem tolik jistý. Ženský limit je dosti přísný.“

Nejzkušenějším členem výpravy je jednačtyřicetiletý Miloš Holuša. Na minulým Světovém poháru před dvěma lety v Německu skončil na 28. místě, své nejlepší umístění na SP dosáhl v roce 2002 v Turíně, kdy došel do cíle na 14. místě.

Výprava odlétá ve čtvrtek 11. 5. 2006 z pražské Ruzyně a vrací se v pondělí 15. 5. 2006 tamtéž.

David Klempíř

Vytisknout