přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Tři atleti aspirují na sportovce roku

Tomáš Janků, Roman Šebrle a Barbora Špotáková jsou v desítce sportovců, ze kterých v lednu vzejde vítěz ankety Sportovec roku.

Z minulých vítězů ankety se do desítky nejlepších dostal obhájce titulu Jaromír Jágr, vítěz z roku 2004 Roman Šebrle, olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, skokan na lyžích Jakub Janda a fotbalista Petr Čech. Zbývající pětici tvoří podle abecedního pořadí Lukáš Bauer (běh na lyžích), Tomáš Janků (atletika), Tomáš Rosický (fotbal), Martina Sáblíková (rychlobruslení) a Barbora Špotáková (atletika).

Čtyřnásobný vítěz oštěpař Jan Železný (1993, 1995, 2000, 2001) skončil v posledním roce své kariéry čtrnáctý.

Své hlasy do prvního kola ankety poslalo celkem 159 členů Klubu sportovních novinářů. Alespoň bod dostalo od novinářů 69 jednotlivců, mezi týmy obdrželo minimálně jeden hlas 26 družstev. Druhé kolo hlasování, které určí konečné pořadí, bylo zahájeno včera a skončí 19. prosince. Slavnostní vyhlášení pak proběhne v neděli 14. ledna v pražském Top hotelu v přímém přenosu televize Nova.

Sportovec roku dostane stejně jako vloni 250 tisíc korun, druhý 200 tisíc a třetí 150 tisíc, vítězný kolektiv obdrží 100 tisíc korun. Během večera bude také udělena Cena Emila Zátopka pro českou sportovní legendu.

David Klempíř

Vytisknout