přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. prosince 2017, 14:19

Tretra 2018 startuje prodej lístků

Top atletický mítink ve střední Evropě Zlatá Tretra nabízí svým příznivcům „mikulášský dárek“. Právě dnes se v poledne začaly prodávat vstupenky na 57. ročník, jenž se uskuteční za půlroku v Ostravě (13. 6. 2018). A také pořadatelé hlásí první zahraniční hvězdu: koulařského mistra světa Toma Walshe.

Pořadatelé opět slibují „nevšední zážitek“ v podobě vystoupení zástupců světové špičky a nejlepších domácích atletů. Měly by se představit i někteří šampioni z Londýna, prvním potvrzeným je novozélandský koulař Tom Walsh. Rekordmanovi Oceánie (22.21 metru) se hodlá postavit i ten český. Obhájce prvenství Tomáš Staněk byl v Londýně čtvrtý a letos dvakrát překonal 22 metrů (NR 22.01). Co jiného by si mohli pořadatelé přát, než překonání deset let starého rekordu mítinku (21.77). Atraktivitě soutěže má pomoci i nové umístění disciplíny na stadionu.

Jak bývá zvykem, hvězdy a další disciplíny Zlaté tretry 2018 hodlají organizátoři postupně představovat až do konání mítinku ve středu 13. června. Den před hlavním programem, to jest v úterý 12. 6., nebude chybět tradiční vrhačský prolog. Lákadlem pro malé diváky a účastníky je pak pokračování projektu „Čokoládová tretra“, přičemž ti nejlepší se pak proběhnout před plným stadionem.

Vstupné zůstává v nezměněných hladinách. V síti Ticket-Art jsou v prodeji lístky za 1500 a 1000 Kč na hlavní tribunu, a za 300 nebo 200 Kč na ostatní části stadionu.

Ohlédnutí za 56. ročníkem

Jako jediný mítink na světě přinesla Tretra start tří superhvězd světové atletiky. Usain Bolt běžel svou poslední ostravskou stovku, Mo Farah poslední dráhovou desítku mimo šampionát, a Wayde Van Niekerk se blýskl nejlepším světovým výkonem historie na 300 m.

Celkově startovalo šest pozdějších mistrů světa z Londýna (Wlodarczyková, van Niekerk, Farah, Taylor, Fajdek, Vetter). Rekordy mítinku byly překonány vedle již zmíněné mužské třístovky také v trojskoku a kladivu a u žen pak na 1500 m a v kladivu.

Přihlížel plný městský stadion ve Vítkovicích a přes televizi mohli mítink sledovat lidé ze 150 zemí všech kontinentů.

Zajímavost: čerstvý evropský rekordman v maratonu Sondre Nordstad Moen z Norska si na Tretře zaběhl osobní rekord na 10 000 m 28:15.12.

www.zlatatretra.cz

M. Procházka z materiálu pořadatele, foto: Aleš Gräf

Vytisknout