přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. června 2004, 10:01

Tretra přivítala prvního zahraničního účastníka

Včera se na městském stadionu v Ostravě v rámci předprogramu Zlaté trety konala Čokoládová tretra, mítink pro nejmladší děti.

Včera také do Ostravy dorazil první zahraniční účastník Zlaté tretry, Američan Terrence Trammel. „Jsem hodně unavený, ale v pátek už budu trénovat,“ řekl stříbrný medailista z OH v Sydney bezprostředně po příletu.
Vítěz prvního ročníku Memoriálu Emila Zátopka Said Saíf Šahín by chtěl v Ostravě zaběhnout na 3000 metrů překážek čas pod 8 minut. Organizátoři Zlaté tretry proto sehnali kvalitního vodiče, kterým bude Keňan John Kosgei, jehož osobní rekord je 8:03.89.
Ozdobou běhu na 1500 metrů se stane halový mistr světa z osmistovky Američan David Krummenacker. Na startovní listinu běhu na 10 000 metrů přibyl Keňan Albert Chepkurui, nyní reprezentant Kataru pod jménem Abdullah Hassan. Na 400 metrů překážek se kromě Pečonkinové a Tirleové představí také stříbrná z mistrovství světa v Paříži Američanka Sandra Gloverová.


Startovní listina Zlaté trety nyní obsahuje jména 30 medailistů z loňského mistrovství světa v Paříži, mezi nimi je deset světových šampionů, osm olympijských vítězů a devět světových rekordmanů. Zlatá tretra se uskuteční v úterý 8. června , hlavní program začne ve 20 hodin. Tento mítink uvidí diváci České televize v přímém přenosu.

Karolína Farská

Vytisknout