přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Tretra je tu za sedm měsíců

Ještě více jak půl roku zbývá do jednoho z vrcholů na českém území v příštím roce, přesto už pořadatelé nyní hlásí záměr udržet laťku velmi vysoko – jednání o účasti Bolta a dalších star probíhají.

„Termín čtvrtek 27. května je potvrzený IAAF,“ hlásí organizátoři Zlaté tretry Ostrava (ZTO). Mítink se v novém systému světové asociace zařadil do druhé nejvyšší úrovně, Challenge League (Vyzývací liga). „Diváci se mají na co těšit, jednání s Usainem Boltem a dalšími špičkovými atlety probíhají na plné obrátky,“ slibuje Tretra, jež sebe tituluje jako jedničku ve své části Evropy. Pořádána je v Ostravě Vítkovicích od roku 1961, s výpadkem v roce 1999 se tedy napřesrok uskuteční po čtyřicáté deváté.


Foto: www.zlatatretra.cz

Nejčerstvější zprávou pro mítink je vznik kladivářské „challenge“. Proti vyřazení z Diamantové ligy uspořádali vyznavači této disciplíny petici, podepsanou mj. i Boltem. IAAF zareagovala založením seriálu speciálně pro kladiváře, který by měl probíhat na mítincích Vyzývací ligy. A Tretra o zařazení usiluje, neboť tradičně pořádá kladivo den před hlavním mítinkem, tentokrát tedy 26. 5.

Statistické „vyúčtování“ Zlaté tretry Ostrava v letošním roce je následující: Nejlepším světovým výkonem zůstala stodesítka překážek Kubánce Dayrona Roblese za 13.04. Osm atletů, které mohlo ostravské publikum vidět v akci, získalo poté v Berlíně celkem deset individuálních titulů mistra světa. Dalších devět šampionů ze srpnového MS se na severu Moravy představilo v minulých letech. Celkem tak na mistrovství světa zvítězilo sedmnáct účastníků Tretry.

Počty výkonů na ZTO
MR 5 (rekordy mítinku)
WL 4 (světové výkony roku)
EL 1 (evropské výkony roku)
AC 2 (nejlepší výkony na území ČR)
NR 3 (národní rekordy)
PB 44 (osobní rekordy)
SB 54 (osobní výkony roku, včetně české štafety 4×100 m)

Zdroj: http://www.zlatatretra.cz/

Michal Procházka

Vytisknout