přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Tretra chce konečně nový rekord mítinku na překážkách

Na čtvrtý pokus by v Ostravě rádi vylepšili stávající maximum na 400 m př., pomoci má dvojnásobná mistryně světa Rawlinsonová. Mladičká Masaiová je první ozdobou desítky.

Do Ostravy na Zlatou tretru přijede Australanka Jana Rawlinsonová. Světová šampionka z let 2003 a 2007 by měla vymazat z čela tabulek Ionelu Tirleaovou. Rumunka zaběhla před pěti lety 53.87, a to se zatím nepodařilo vylepšit i přes tři vážnější pokusy organizátorů. Rawlinsonová disponuje na 400 m př. osobním rekordem 53.22, a tak pořadatelé věří, že letos to již vyjde. Australanka zámá již pod dívčím jménem Pittmanová přijala příjmení britského atleta, vyznavače stejné disciplíny. Dokázala se skvěle vrátit loni v Ósace: po zranění v roce 2005 a synovi narozeném o rok později. A také letos již prokazuje skvělou formu. Zuzany Hejnová a Bergrová budou mít skvělou konkurenci pro splnění ostrého limitu (55.60) na OH.


Jana Rawlinsonová - foto: graf.cz

Po dlouhých 21 letech od Rošického memoriálu se poběží na českém území mezinárodně obsazená desítka na dráze. Její první hvězdou je Linet Masaiová. Keňanka trať zatím ještě neběžela, ale její výkon na pětce 14:55.50 - loni v pouhých 17 letech - slibuje možná i atak juniorského světového rekordu 30:31.55 Číňanky Xing Huina (2003). Největších úspěchů zatím dosáhla mimo dráhu. Loni suverénně zvítězila ve věku dorostenky mezi juniorkami, letos už se na vrstevnice vykašlala a mezi dospělými si tento supertalent doběhl pro bronz.

Michal Procházka

Vytisknout