přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. ledna 2005, 21:07

Třetí díl Moravského turné vyhráli Ton a Straková

Svatoslav Ton ani Iva Straková nenašli v sobotu na Ostravské laťce přemožitele. Ton vyhrál výkonem 2.29, Straková splnila limit na HME.

Moravské výškařské turné vyvrcholilo v sobotu na Ostravské laťce. Triumfovali Svatoslav Ton a Iva Straková.

Ton si o dva centimetry vylepšil svůj letošní nejlepší výkon, když na třetí pokus skočil 2.29 metru. "Dnes jsem šel zase raději opatrně, protože mám stále trošku problémy se šlachou na chodidle. Musel jsem se proto při skocích víc kontrolovat," vysvětlil závodník Dukly Praha. Ton vynechal postupnou výšku 2.27 metru, poté byl úspěšný na 2.29 a nakonec si nechal na stojany nastavit laťku ve výšce 2.31 metru, tedy o jeden centimetr více, než je potřebný A - limit na mistrovství světa do Helsinek. Tento výkon byl však dnes nad jeho síly. "Jeden pokus na 2.31 byl nadějný. Myslím si, že kdybych stále nemusel myslet na tu šlachu a mohl do toho pořádně dupnout, tak bych těch 2.31 dal," řekl bezprostředně po závodech, "nohu musím šetřit, abych si tam něco "neurval", ale se svým výkonem jsem dnes stoprocentně spokojen."

Další z favoritů - Jaroslav Bába - nebyl dnes ve své kůži. "Necítil se dobře, včera měl nějaké žaludeční problémy, " uvedl Ton o svém soupeři. Přesto si svěřenec Aleše Dudy vybojoval třetí místo, když se dokázal na poprvé přehoupnout přes 2.25 metru, o čtyři centimetry výše se již nedostal.

Druhý skončil Ukrajinec Jurij Krymarenko výkonem 2.27 metru.

Historicky první ženskou vítězkou Ostravské laťky se stala Iva Straková. "Hned od začátku jsem se dobře chytla, s velkou rezervou jsem přeskočila už 1.90 a 1.92 jsem dala hned na první pokus," vyprávěla nadšeně. Limit na halové mistrovství Evropy tak měla v kapse.

Laťku si nechala nastavit o dva centimetry výše a i zde byla na třetí pokus úspěšná. "Ale když jsem viděla, že dnes jsem ve formě, chtěla jsem zabojovat a pokusit se o osobák," vysvětlila. I první skok na 1.97 byl celkem povedený, nakonec ale, stejně jako dva následující, neúspěšný.

"Jsem ráda, že se mi povedlo splnit limit. O to víc, že jsem teď mezi závodama ležela doma. Něco na mě lezlo, takže jsem netrénovala a šla ze závodu do závodu, jen s velkým rozcvičením. Ale myslela jsem si, že mi to dneska v Ostravě půjde, protože už v Hustopečích jsem cítila, že forma přichází," vysvětlila svěřenkyně Jaroslava Kováře. Druhá skončila Američanka Jonesová s výkonem 1.92 metru a třetí Rumunka Iagarová (1.90).

Výsledky:
Muži: 1. Ton (ČR) 2.29, 2. Krymarenko (UKR) 2.27, 3. Bába (ČR) 2.25, 4. Kozbanov (UKR) 2.25, 5. Horák (SVK) 2.20, 6. Nieto (USA) 2.20

Ženy:
1. Straková (ČR) 1.94, 2. Jonesová (USA) 1.92, 3. Iagarová (ROM) 1.90, 4. Dubnová (ČR) 1.87, 5. Laláková (ČR) 1.84, 6. Marešová (ČR) 1.84

Kompletní výsledky hledejte na našem webu v kolonce Výsledky - halová sezóna - Ostravská laťka.

Karolína Farská

Vytisknout