přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Třetí den MS juniorů přinesl čtyři rekordy šampionátu

Rekordní listina mistrovství světa juniorů byla dnes v Grossetu přepsána celkem čtyřikrát.

Třetí soutěžní den se rozdělovalo devět sad medailí, jeden z cenných kovů patří také České republice. V závodě na 400 m překážek se o něj skvělým výkonem postarala Zuzana Hejnová, když si v národním juniorském rekordu 57.44 doběhla pro stříbrnou medaili. Vítězná Ruska Jekatěrina Kosteckaja se časem 55.55 dostala do čela letošních světových tabulek. 

Velký závěr přineslo dvoudenní drama desetibojařů. Po sedmé disciplíně už bohužel pro bolest zad do bojů nezasáhl český zástupce Lukáš Patera, který po prvním dnu figuroval na lichotivé sedmé pozici. Mistrovský titul vybojoval běloruský vícebojař Andrej Kraučanka, když nasbíral celkem 8126 bodů a vytvořil nový rekord MS juniorů. Kraučanka si s přehledem ohlídal zlatou medaili v závěrečném běhu na 1500 m, kde o celou rovinku porazil dotírajícího Rusa Sysojeva. Ten získal součtem 8047 bodů (národní juniorský rekord) stříbrnou medaili.

Úvod finálového bloku dnešního dne obstarali mílaři. V nejrychlejším čase na 1500 m v historii juniorských MS 3:35.53 vyhrál Maročan Abdelati Iguider. O 27 setin zpět zůstal keňský běžec Benson M. Esho, jeho krajan Brimin Kipruto, který závod odtáhl, získal bronz za 3:35.96.

Ženský oštěp ovládly Němky. Prvenství vybojovala Vivian Zimmerová v novém rekordu MSJ 58.50 m, také další tři pokusy teprve šestnáctileté oštěpařky dolétly za hranici 58 metrů. Stříbro si z Grosseta odváží další německá závodnice Annika Sutheová za hod dlouhý 57.15 m. V rekordu Austrálie a Oceánie 56.01 dosáhla na bronz Australanka Annabel Thomsonová.

V premiéře ženského steeplu na juniorském mistrovství světa stanovila rekord šampionátu jeho vítězka Gladys Jerotich Kipkemoiová z Keni. 3000 m překážek mladá Afričanka urazila za 9:47.26. Za ní skončily rumunské závodnice Ancuita Bobocelová v nejlepším juniorském čase evropské historie 9:49.03 a Catalina Opreová za 9:50.04.

O rozdělení cenných kovů v závodě výškařů rozhodly až jednotlivé pokusy. Prvních pět závodníků totiž překonalo shodnou výšku (2.21 m), nejšťastnějším z nich se stal Kanaďan Michaela Mason, který vítěznou laťku jako jediný přelétl napoprvé. 

Dosavadní výsledky z MSJ 2004 naleznete ZDE.        

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články