přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. dubna 2004, 00:08

Tréninkové osobní rekordy dálkařky Ščerbové

Z dvoutýdenního soustředění na Kanárských ostrovech se vrátili Denisa Ščerbová a Jaroslav Bába.

Svěřenci trenéra Aleše Dudy absolvovali ve středisku La Santa na ostrově Lanzarotte významnou přípravu v olympijské sezoně. Držitelka nejlepšího halového výkonu roku (6.61 m) Denisa Ščerbová prokazovala vnikající formu i v průběhu soustředění. „Denča si vytvořila několik osobních rekordů v tréninkových disciplínách. Výrazný posun zaznamenala v dálce z místa, kde se z 248 cm zlepšila o 16 centimetrů. Také v pětiskoku se překonala o jeden metr,“ přiblížil trenér Duda.

Ščerbová se na Kanárských ostrovech setkala s další českou dálkařkou Lucií Komrskovou. „Společné tréninky byly pro obě přínosem. Lucka předvedla Denise svou vybroušenou techniku skoků,“ popsal Duda společné tréninky reprezentačních dálkařek. První start v této sezoně Ščerbovou zřejmě čeká ve středu 14. května na mítinku IAAF Super Grand Prix v Dohá.

Také z pohledu výškaře Jaroslava Báby soustředění na Lanzarotte splnilo očekávání. „Udělali jsme vlastně to, co jsme si naplánovali,“ těšil se Duda, „v samotném závěru jsme poněkud zvolnili, protože Jarda byl trochu unavený.“ Bronzového medailistu z halového MS v Budapešti na Kanárských ostrovech také krátce provázely problémy s patami. „V zásadě o nic vážného nešlo,“ uklidnil Duda, „byl to jen drobný problém s úpony na patách, Jarda to jen trochu přehnal s odrazy. Ale díky skvělé práci maséra Ládi Buriana, který se o atlety staral neustále, se dalo vše do pořádku.“

Hned po velikonočních svátcích se Jaroslav Bába a Denisa Ščerbová přesouvají na desetidenní soustředění do Vysokých Tater, poté se budou připravovat v prvních dvou květnových týdnech ve známém středisku v maďarské Tatě.

Tomáš Klement

Vytisknout