přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. října 2003, 06:41

Tomáš Janků vynechal lázně a na atletiku nemyslí

Skoro měsíc stráví na přelomu října a listopadu český výškař Tomáš Janků na soustředění v Bedřichově.


Foto: F. Macák
„Příprava v Bedřichově by měla položit základ následné přípravě na Kanárských ostrovech. Naberu zde základní fyzickou kondici,“ popisuje Janků svůj program pobytu v Krkonoších. Na Kanárské ostrovy pak odcestuje 27. listopadu. Ve stejném středisku na ostrově Gran Canaria se v tomto období budou připravovat i další čeští reprezentanti, vedle výškaře Svatoslava Tona také například kompletní tréninková skupina Boleslava Patery, tedy tyčkaři Adam Ptáček, Štěpán Janáček a Pavla Hamáčková. V současné době drží Tomáše Janků u aktivního sportování vlastně jen příprava v rámci důstojnického kurzu v Dukle Praha.

„Na atletiku teď nemyslím vůbec,“
přiznává osmadvacetiletý výškař. „Sportuju maximálně na kole a na lezecké stěně. Taky chodím na procházky se psem,“ dodal s úsměvem Janků, který do svého relaxačního programu po náročné sezoně nezařadil pobyt v lázních. „Raději užívám volna a odpočinku doma,“ vysvětlil.

I přes šesté místo na halovém mistrovství světa v Birminghamu hodnotí Tomáš Janků uplynulý atletický rok ze svého pohledu negativně: „Musím říct, že to pro mě byla špatná sezona. Po všech patáliích se zády v zimě nakonec vyšel start v Birminghamu, ale na mistrovství světa v Paříži se mi bohužel nepodařilo připravit tak, abych dokázal konkurovat světové špičce.“

Tomáš Klement

Vytisknout