přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. září 2006, 11:08

Tomáš Janků bude bojovat za Evropu

Stříbrný medailista z Göteborgu poměří na víkendovém Světovém poháru "v evropských barvách" své síly s výškaři dalších kontinentů.

Jediný český zástupce v prestižní světové soutěži družstev by v sobotu rád skončil do třetího místa. "Soupisky jednotlivých týmů jsem si nepročítal," řekl dnes Janků před odletem do Atén. "Vím jen, že tam bude Rus Andrej Silnov a za asijský tým juniorský mistr světa." Tato dvě jména řadí výškař pražské Dukly mezi své největší konkurenty.

Mistr Evropy Andrej Silnov si letos v Monaku vylepšil osobní rekord na 2.37 metru a teprve osmnáctiletý Číňan Haiqiang je s překonanými 2.32 metry juniorským mistrem světa. "Chtěl bych se umístit do třetího místa," dodal Janků. "Horší umístění budu považovat za prohru."

Do dějiště Světového poháru v řeckých Aténách odlétá Tomáš Janků již dnes. "Závodil jsem v Aténách mnohokrát a těším se tam. Absolvoval jsem běžnou přípravu, lehce jsem potrénoval." Světový pohár je pro stříbrného medailistu z mistrovství Evropy posledním velkým závodem v sezoně. "Samozřejmě absolvuji ještě pár exhibicí a menších závodů," nechal se slyšet Janků. "Například příští týden mě čeká exhibice v Ostravě společně s Jardou Bábou."

Původně měla dnes s Tomášem do Řecka zamířit i jeho přítelkyně Kateřina Baďurová, ale nakonec se domluvili jinak. "V hotelu tak budu na pokoji nejspíše s někým z atletů z Evropského týmu, ale s kým, to ještě netuším," usmíval se s trochou nejistoty v hlase Janků.

Informace o sestavách jednotlivých týmů naleznete zde.

Předběžná startovní listina (výška M):

Afrika            Kabelo Kgosiemang (Bot.)     SB: 2.30
Amerika         Jesus Farias de Lima (Braz.)  SB: 2.30
Asie               Huang Haiqiang (Čína)          SB: 2.32
Evropa          Tomáš Janků (ČR)             SB: 2.34
Francie           Mustapha Raifak (Fr.)           SB: 2.25
Oceánie          Liam Zamel-Paez (Aus.)        SB: 2.18
Rusko            Andrej Silnov (Rus.)              SB: 2.37
Řecko             Dimitrios Sirakos (Řecko)      SB: ?
USA               Tora Harris (USA)                  SB: 2.33

David Klempíř

Vytisknout