přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. února 2006, 15:42

Tomáš Dvořák se omluvil z mezistátního utkání

Zraněného vícebojaře nahradí Dominik Špiláček. Také výpravy dalších zemí hlásí změny v sestavách.

Tomáš Dvořák má zraněné lýtko. Vynechal plánovaný start na mítinku CELTIMA 2006 tento víkend, ale jeho zdravotní stav se nezlepšil. V kvartetu našich vícebojařů ho tak nahradí Dominik Špiláček z USK Praha, který má osobní rekord z haly 5269 bodů a vytvořil si ho před rokem na halovém mistrovství republiky.

Snad nejzásadnější obměnu mužského týmu hlásí nizozemská výprava. Z původní čtveřice Warners, Bennekom, Martineau a Huethorst zůstal pouze poslední jmenovaný. Tři zbývající vynechají mezistátní utkání ze zdravotních důvodů. Warners a Bennekom kvůli zdravotním potížím nedokončili víkendový sedmiboj v Tallinnu.

Holandský mužský tým tak omládne. Ronaldu Huethorstovi je 24 let, stejně jako Johanu van den Bergovi. Ten má osobní rekord 5328 bodů. Jedenadvacetiletý Robbert Bal umí sedmiboj za 5196 bodů, desetiboj pak za 7172 bodů, jak předvedl loni v Jyväskylä. Čtvrtým do sestavy je teprve devatenáctiletý Ingmar Vos, který se pokusí vylepšit své halové maximum 5320 bodů.

Snad poslední změnu v sestavě ohlásila do Prahy výprava z Velké Británie. Ros Gonseovou nahradí papírově slabší Paula Hendriksová. Ta má v kolonce "Personal best indoor" zapsáno 3744 b.

David Klempíř

Vytisknout