Tomáš Dvořák předal ceny vítězům CORNY poháru

sobota 8. listopadu 2003
Druhý listopadový víkend patřil v jablonecké atletické hale CORNY Středoškolskému atletickému poháru.

Na republikové finále do Jablonce nad Nisou se sjelo šestnáct týmů v kategorii dívek a patnáct týmů v kategorii chlapců z celé České republiky. Středoškolský atletický trůn 22. ročníku CORNY cupu nakonec obsadili chlapci ze Střední odborné školy Jílová v Brně, kteří nasbírali celkem 9619 bodů. V dívčí kategorii zvítězilo Gymnázium Sady 28. října z Břeclavi za 9032 bodů.
Mladým sportovcům přijel fandit také patron soutěže Tomáš Dvořák. „Soutěž zaštiťuji už čtvrtým rokem a jsem rád, že ji můžu podpořit,“ uvedl trojnásobný mistr světa v desetiboji. Jeden z nejlepších světových vícebojařů zhlédl několik finálových disciplín a předal ceny všem zúčastněným družstvům. Perličkou závěrečného vyhlašování bylo losování o zájezd na halové mistrovství světa do Budapešti. Z osudí, do kterého byly zařazeny všechny finálové týmy, nakonec Dvořák vylosoval chlapce ze Střední průmyslové školy Zámek v Ostrově.
Mezi středoškolskými studenty se našlo i několik mladých českých reprezentantů. Čtvrtý muž letošního mistrovství světa do 17-ti let Remigius Machura si odvezl cenu za nejlepší výkon v kategorii chlapců. Člen družstva z pražského Gymnázia Nad Štolou jasně kraloval v koulařském sektoru, kde zvítězil výkonem 17,93 metru. „Jsem spokojenej, šel jsem z tréninku,“ uvedl ke svému výkonu Machura, který podpořil svou školu ještě ve štafetě a dodal: „Jsme rádi, že jsme se dostali do finále a celkově obsadili druhou příčku. Pro školu a naše družstvo je to velká motivace i do budoucna.“ V jablonecké hale byla k vidění také mistryně světa do 17 ti let, překážkářka Zuzana Hejnová. Liberecké gymnázium podpořila v dálce, výšce a ve štafetě. Další mladá reprezentantka tyčkařka Jiřina Ptáčníková v totožných disciplínách pomohla svému týmu z obchodní akademie Krupkova z Prahy 6 k třetí příčce v celkovém hodnocení. Cenu za nejlepší ženský výkon si nakonec odvezla Iva Moravcová z Litomyšle, která skočila do výšky 174 centimetrů. „Dlouho jsem neskákala, takže jsem s dnešním výkonem spokojená. Ale měly jsme v týmu výbornou atmosféru, jsme všechny kamarádky, takže jsme se vzájemně podporovaly. Jsem ráda, že jsme se do finále CORNY poháru dostaly, byl to vždycky náš sen,“ uvedla výkonnostně nejlepší dívka soutěže.

Výsledky:
Chlapci:
1. SOŠ, SOU a U Jílová Brno 9619 bodů, 2. Gymnázium nad Štolou, Praha 7 9 538 bodů, 3. SPŠ Zámek Ostrov 8 945 bodů

Dívky:
1. Gymnázium Sady 28. října Břeclav 9032 bodů, 2. Gymnázium Komenského Třinec 8764 bodů, 3. OA Krupkovo nám. Praha 8609 bodů

Záznam z finále CORNY SSAP můžete sledovat v pondělí 10. listopadu v 19:40 hodin na programu ČT 2.