přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. února 2006, 20:35

Tomáš Dvořák "jen" jako trenér

Trojnásobný mistr světa nebude kvůli zdravotním potížím zítra startovat na M-ČR v halových vícebojích. Přijde však poradit našim reprezentantům na MU.

Dvořák si natáhl lýtkový sval již před 14 dny na mítinku v Otrokovicích a kvůli přetrvávajícím bolestem se omluvil z mezistátního utkání. Nechtěl, v případě že by nedokončil, ohrozit bodový zisk našeho týmu. Vypadalo to, že zkusí sedmiboj "alespoň" v rámci Mistrovství republiky, ale bolest se mu vrátila a startovat nebude.

Bývalý světový rekordman však do pražské Stromovky přijede. Společně s trenérem Luďkem Svobodou budou dohlížet na naše reprezentanty. Trenérská práce není Dvořákovi nijak vzdálená. "Když jsme byli na soustředění na Kanárech, Tomáš vypomohl s tréninkem mládeže," uvádí příklad Luďek Svoboda.

Zdravotní problémy pronásledují Tomáše Dvořáka od začátku roku. Kvůli nachlazení například vynechal Pražské přebory v lednu na Strahově. Není však vyloučeno, že diváci uvidí Dvořáka za  14 dní na M-ČR v některé jednotlivé disciplíně. Letošní sezona by mohla být pro jednoho z našich nejslavnějších sportovců poslední. Dvořák tyto spekulace nepopírá, ale zatím nechce ani nic definitivně potvrdit.

David Klempíř

Vytisknout