přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

TNT Fortuna mítink se domluvil s olympijskou vítězkou

Ukrajinka Natalia Dobryňská bude hlavní ženskou hvězdou 3. ročníku mezinárodního vícebojařského závodu, který se uskuteční ve dnech 23. a 24. června na kladenském stadionu Na Sletišti.

Možnost, že bude olympijská šampionka z Pekingu Natalia Dobryňská startovat na TNT Fortuna mítinku, byla avizována již před časem. Tehdy však vše bylo ještě ve stadiu jednání. Definitivní „ano“ od 27leté závodnice s osobním rekordem 6733 bodů si přivezl ředitel mítinku Zdeněk Lubenský z Götzisu, kde Dobryňská vyhrála se ziskem 6558 bodů a zařadila se na druhé místo letošních tabulek, 29 bodů za Britku Ennisovou. „Doladili jsme poslední věci a já osobně mám velkou radost,“ pochvaloval si Lubenský, podle něhož se o start na Kladně zajímaly i zbylé dvě medailistky z Götzisu a krajanky Dobryňské Hanna Melnyčenková a Ljudmila Josipenková. „Jsou zavázány národní federací ke startu na Evropském poháru ve vícebojích, který je s naším mítinkem v termínové kolizi, ale  přesto mají enormní zájem přijet. Podle jejich manažerky se to pokusí nějak vyjednat,“ doplnil Lubenský. Pokud se jim to podaří, získá TNT Fortuna mítink k Dobryňské 3. a 4. závodnici letošních tabulek.


Dobryňská na mítinku v Götzisu 2007, foto: www.graf.cz

Mužská startovka zůstává v základních obrysech beze změny a dříve ohlášené platí. Těšit se tak můžeme na souboj Romana Šebrleho, který si patrně bude chtít spravit chuť po ne zcela vydařeném závodu v Götzisu, s elitním triem Smith, Karpov a Kravčenko.

Adam Pražák

Vytisknout