přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

TNT-Fortuna mítink je v Challenge!

Rada IAAF na svém zasedání v Berlíně zařadila kladenský mítink do vícebojařské série IAAF Challenge.

Objektivně výborná úroveň kladenského vícebojařského mítinku již od prvního ročníku v jeho tříleté historii, snaha organizátorů, ale i diplomatická jednání..to vše přispělo k rozhodnutí Rady IAAF, která pro příští rok do vícebojařské série IAAF Challenge zařadila i Kladno. "Snažili jsme se diplomatickou cestou podpořit organizátory a domnívám se, že zařazení do ní je uznáním vysoké úrovně mítinku i postavení českého víceboje ve světě," říká předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

Sbírat body pro Challenge se tak bude na pěti závodech. Série začíná 8. - 9. května v Desenzanu, 29. - 30. května pokračuje tradičním rakouským Götzisem. Výhodný termín získalo Kladno, které se bude konat 15. - 16. června, o čtyři dny později následuje německý Ratingen. V září pak sérii uzavře Talence. Ze seriálu tedy vypadl mítink v Arles. "Těším se, že příští rok v Kladně uvidíme opět světovou atletiku s nejlepšími vícebojaři a vícebojařkami. Mítink má od začátku vysokou úroveň včetně kvalitní startovní listiny, zařazení do vícebojařské série IAAF Challenge Kladnu pomůže, aby přijela světová esa," doplnil Varhaník.

Velkou radost vyvolalo rozhodnutí i v táboře organizátorů. "Jsem šťastný jako blecha, ale zároveň si uvědomuji ten závazek, který pro nás začlenění mezi mítinky IAAF přináší. Snažili jsme se o to od prvního ročníku, dokonce jsme se už začali bát, že nám není přáno, ale asi to opravdu nebylo jednoduché. Chápu, že jsme se museli osvědčit a ukázat, že to myslíme vážně," prohlásil ředitel mítinku Zdeněk Lubenský, podle něhož přináší členství v IAAF Challenge výhody především finanční.

"Doteď jsme museli závodníkům nějak kompenzovat to, že u nás nemohou sbírat body do seriálu. Stálo nás to obrovské prostředky a já musím poděkovat sponzorům, že to vydrželi. Nyní můžeme soustředit síly na to, abychom mítink pozvedli ještě o stupínek výš," dodal Lubenský.    

Termíny a mítinky zařazené do série pro rok 2010:
8. - 9. května Desenzano
29. - 30. května Götzis
15. - 16. června  Kladno
19. - 20. června  Ratingen
11. - 12. září Talence

Karolína Farská

Vytisknout