přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. dubna 2011, 09:27

TNT-Fortuna láká hvězdné vícebojaře

Necelé dva měsíce před závody organizátoři zveřejnili první jména, která by letos měla mítink zařazený do IAAF Challenge ozdobit.

Pro blížící se pátý ročník TNT-Fortuna Meetingu, který bude kladenský stadion Na Sletišti hostit 15.-16. června, se rýsuje hvězdná sestava. V mužské kategorii potvrdil svůj start v Kladně mistr Evropy z Barcelony Francouz Romain Barras, halový mistr Evropy z Paříže Bělorus Andrej Kravčenko a stříbrný z téhož šampionátu, další Francouz Nadir El Fassi. Na startovní listině je též jméno loňského vítěze TNT-Fortuna Meetingu Olexeje Kasjanova z Ukrajiny a Jamajčana Maurice Smithe, dvojnásobného vítěze kladenského desetiboje z let 2008 a 2009.

Perličkou letošního ročníku bude premiérový start trojice vynikajících kubánských vícebojařů v ČR – Yuniora Díaze, Yordaniho Garcíi, Leonela Suáreze - stříbrného z mistrovství světa v Berlíně 2009.

„Současně probíhá jednání s Romanem Šebrlem. Pevně věřím že se s ním na podmínkách startu dohodnu a Roman se stejně jako v předchozích letech představí kladenskému publiku,“ uvedl Zdeněk Lubenský, ředitel TNT-Fortuna Meetingu.

V soutěži žen budou hlavními hvězdami mítinku zlatá a stříbrná z halového mistrovství Evropy v Paříže Francouzka Antoinette Nana Djimou a Austra Skujyteová z Litvy. Loňská vítězka TNT-Fortuna Meetingu a česká rekordmanka Eliška Klučinová zde bude mít za soupeřky i další atletky zvučných jmen, například Rusku Marinu Gončarovovou, Polku Karolinu Tyminskou a další.

„Potvrdilo se to, co jsem předvídal před několika lety, že v momentu kdy budeme součástí IAAF World Combined Events Challenge bude mnohem snazší získávat špičkové závodníky. Díky tomu jsme letos museli spoustu kvalitních atletů v obou kategoriích odmítat, navíc i ti nejlepší se hlásí bez požadavku na startovné,“ řekl Zdeněk Lubenský. 
 
„Pořádáme již pátý ročník a musím říct, že stále cítím velký respekt k tomu, za jak krátkou dobu se nám podařilo proniknout mezi elitní vícebojařské mítinky a stát se součástí vrcholných soutěží pod hlavičkou světové atletické federace, a s vědomím toho, že jsme spolu se Zlatou tretrou Ostrava na tomto poli jedinými českými zástupci. Je to pro nás zároveň i velká odpovědnost jak vůči světové atletické federaci a Českému atletickému svazu tak především k našim sponzorům a partnerům, bez jejichž podpory by se kladenský mítink nemohl na takovéto úrovni pořádat,“ dodal Lubenský.

Další informace:

Stránky mítinku
Facebook

 

Tisková zpráva organizátorů