přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. června 2017, 09:18

Cachová obhájila na TNT

Kateřina Cachová dokázala obhájit své loňské vítězství na TNT Express Meetingu Kladno. Stala se mistryní republiky i limitářkou pro MS. Do Londýna pojede i dnes druhá Eliška Klučinová. Mužský závod se stal jasnou záležitostí Alžířana Larbiho Bourrady. Mistrovský závod vyzněl nejlépe pro Tomáše Pulíčka.

Desetiboj

Desetibojaři zahájili druhý den na stodesítce překážek. V suverénní jízdě pokračuje Alžířan Larbi Bourrada, který se těšil s dílčího prvenství i v této disciplíně, když byl časem 14.26 nejrychlejší z celého startovního pole. Pod patnáct vteřin se pak dostali ještě dva borci, kterými byli Jihoafričan Willem Coertzen (14.53) a nejlepší z českých závodníků Tomáš Pulíček (14.90). 

V diskařské části se dařilo nejlépe Coertzenovi z Jihoafrické republiky. Jeho nejdelší pokus měřil 42.56. Jen o šest centimetrů kratší hod předvedl Nor Lars Vikan Rise (42.60). Třetí byl Němec Rene Strauss za 42.19. Nejlepšínm Čechem byl Radoš Rykl (37.49). 

V tyči předvedl nejlepší výkon Radoš Rykl, když se přenesl přes výšku 490 centimetrů. Jen o deset centimetrů méně zvládli Larbi Bourrada (480) a Rene Strauss. 

Nejdelší oštepařský hod mezi vícebojaři zaznamenal Jihoafričan Willem Coertzen a měřil 66.77. Nor Martin Roe poslal svůj oštěp na 63.65. Z českých závodníků házel nejlépe brněnský Adam Hromčík (51.10). 

Celkem čtrnáct borců odstartovalo do závěrečné patnáctistovky. Jako první proběhl cílem v čase 4:29.19 Martin Růžička z pražské Slavie. Za ním finišovali Keegan Cooke ze Zimbabwe (4:30.64) a Willem Coertzen (4:31.11). 

Jedenáctým vítězem kladenského vícebojařského mítinku se stal Alžiřan Larbi Bourrada, jenž v závodě jasně dominoval a vyhral se ziskem 8120 bodů. Druhé místo vybojobal Jihoafričan Willem Coertzen (7804 b.). Na bronzový stupínek vystoupal Nor Martin Roe (7741 b.). 

Nový mistr republiky v desetiboji se jmenuje Tomáš Pulíček. Republikové zlato mu vynesl výkon 6932 bodů. Stříbro si na krk pověsil Adam Hromčík z Brna za 6882 bodů. Bronz putuje do Hradce Králové zásluhou Radoše Rykla (6775 b.). 

Sedmiboj 

Ženy se nejprve utkaly v dálkařském sektoru, kde zazářila Kateřina Cachová, která v druhé sérii dolétla na 651 centimetrů. Při tomto pokusu jí foukaly rovné tři metry za sekundu do zad. Přesto, že Lucia Slaníčková netrefila v ani jednom z pokusů odrazové břevno, zaznamenala druhý nejdelší skok, který měl hodnotu 631 centimetrů. Marthe Koalová z Burkiny Faso skočila 622 a dva centimetry za ní zaostala Eliška Klučinová (620). Ve druhé skupině kralovala juniorka Jana Novotná, která si výrazně vylepšila osobák na 624 centimetru, čímž navíc splnila limit pro účast na mistrovství Evropy juniorů v Grossetu v této disciplíně. 

Sedmibojařské dění se následně přesunulo do oštěpařského sektoru. Tam se blýska dorostenka Anna Kerbachova, která si vylepšila osobní rekord na 47.56. Na druhé místo se závěrečným pokusem dostala Norka Ida Marcussenová (46.84). Na pozitivní vlně pokračovala Katka Cachová. Její oštěp dolétl na 46.75. Naopak s bolavým ramenem se trápila Eliška Klučinová. Její nejdelší pokus měřil 39.15. 

Závěrečnou disciplínou byla nepopulární osmistovka. Na té zaběhla nejrychlejší čas vítězka prvního běhu Niamh Emersonová (2:10.63). O celkové vítězce se ovšem rozhodovalo v druhém běhu. Z tohoto souboje vyšla nejlépe Kateřina Cachová, která proběhla cílem za 2:13.05. Eliška Klučinová finišovala dvě místa za ní (2:14.88). 

Celkovou vítězkou jedenáctého ročníku TNT Express Meetingu Kladno se stala Kateřina Cachová, která dokázala obhájit loňský triumf v novém osobním rekordu 6337 bodů. Zároveň se stala i mistryní republiky v sedmiboji a podvrdila limit pro start na světovém šampionátu v Londýně. Eliška Klučinová nakonec brala druhé místo za 6285 bodů. Kromě mistrovského stříbra se mohla těšit i z pokoření nominačního standardu pro Londýn. Třetí skončila Marthe Koalová z Burkiny Faso v novém národním rekordu 6230 bodů. Národní rekord své země posunula šestá Lucia Slaníčková ze Slovenska (6103 b.) Bronz vybojovala v mistrovském závodě juniorka Jana Novotná. Svěřenkyně Dany Jandové si vylepšila osobní maximum na 5678 bodů. Celkově byla osmá. O příčku níže se umístila dorostenka Anna Kerbachová. Ziskem 5527 bodů splnila limit na MEJ v Grossetu. Ze splněných limitů na mistrovství Evropy do 22 let se mohly radovat sestry Dvořákovy. Barbora složila 5442 bodů a Kateřina posbírala 5425 bodů. 

Výsledky

Petr Jelínek

Vytisknout