Tituly ve středoškolském poháru pro gymnazisty z Prahy a Olomouce

Vítězi 23. ročníku Corny Středoškolského atletického poháru se stala družstva chlapců pražského gymnázia Nad Štolou a dívek Moravského reálného gymnázia v Olomouci.

Soutěž chlapců ve finále poháru v jablonecké hale vyhráli Pražané celkovým ziskem 9835 bodů, na druhé pozici skončilo Gymnázium Olomouc se ztrátou 101 bodů. Třetí místo obsadili atleti další SŠ Olomouckého kraje, z Gymnázia Šumperk (9188).

Mezi dívkami získalo olomoucké gymnázium přesvědčivé prvenství, když nasbíralo 9057 bodů, stříbrné gymnazistky z Břeclavi si připsaly 8884. Na třetí příčku se prosadil celek Lepařova gymnázia v Jičíně ziskem 8691 bodů.

Reprezentanti tří nejlepších družstev v každé kategorii získali věcné ceny od partnerů soutěže Corny a VOLNÝ, celoroční předplatné časopisu ATLETIKA a poprvé v historii Corny poháru se udělovaly medaile. Cenu Václava Hausenblase, někdejšího vynikajícího výškaře, získali Jan Dočkal a Petra Helešicová. Ocenění předávala další legenda české atletiky Václav Poláček. Řadu cen převzali nejúspěšnější finalisté Corny Středoškolského atletického poháru také od jabloneckého starosty Jiřího Čeřovského, čtvrtého muže ME 1978 na 110 m překážek.

Nejhodnotnějšími individuálními výkony dne byly vyhlášeny vítězný pokus koulaře Remigia Machury (20.18 m pětikilogramovým náčiním) a čas 7.74 Pavly Hřivnové na 60 metrů. Oba závodníci získali předplatné odborného měsíčníku ATLETIKA na rok 2005. V rámci vyhlašování výsledků 23. ročníku Corny poháru proběhlo také losování o lyžařský zájezd do dolnorakouského Mostviertelu, ze kterého se radovali chlapci ze SPŠ strojní v Chrudimi.

Olomoucká sprinterka Hřivnová nenašla přemožitelku ani na trati 200 metrů, kde vyhrála v čase 25.41. Svědkem kvalitní půlky byla jablonecká hala v podání Zuzany Rouskové z Náchoda, která 800 metrů urazila za 2:17.77. Ve výškařském sektoru se o prvenství podělily Marie Burešová a Petra Helešicová zdoláním 1.68 m.

Nejrychlejším časem na 100 metrů se blýskl břeclavský Marek Ošmera (11.35). V závodě na 1500 m kraloval Miroslav Řezáč z libereckého gymnázia časem 4:12.09. Výšku ovládl Jan Dočkal z vítězného Gymnázia Nad Štolou. Tyčkař pražské Dukly a svěřenec trenéra Patery v Jablonci překonal 1.94 m, stejně jako druhý v pořadí Jakub Ondrejka. Olomoucký atlet si vítězný pocit vynahradil v dálce, kde Ondrejka dolétl na 6.65 m.