přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. května 2009, 13:03

Tituly pro Sazimu a Klučinovou, dešti navzdory pršely limity

V deštivém Jablonci se uskutečnil republikový šampionát vícebojařů. Navzdory nepřejícímu počasí se urodilo několik limitů na MEJ a ME do 22 let.

Republikovým šampionem v desetiboji se v mužské kategorii stal David Sazima z USK Praha, který i přes nevlídné počasí, jež o víkendu v Jablonci panovalo, nasbíral 7494 bodů a splnil nominační kriterium pro ME do 22 let v Kaunasu. "Jsem spokojený tak na 90 %, protože jsem trochu  pokazil všechny vrhy. Ale počasí nám ubralo tak 100 bodů, takže mohu být spokojený stoprocentně," řekl svěřenec Pavla Berana a politoval druhého v pořadí Františka Staňka. Jeho oddílový kolega ze Slavie Praha je specializací především tyčkař a ve víceboji teprve sbírá zkušenosti,  přesto vybojoval 7426 b a k letence do Kaunasu mu chybělo pouhých 24 bodů. Bronz získal Pavel Baar z Litomyšle,  Antonín Vácha z Dukly přidal ke čtvrtému místu celkově bronz v kategorii do 22 let.    

Až  po dálku sváděly  vedoucí závodnice Eliška Klučinová z Kladna a  vítkovická Kateřina Konvalinková vyrovnanou bitvu. Následně však Klučinová osvědčila své kvality v oštěpařském sektoru a po výkonu rovných 41 metrů odskočila své soupeřce na více než 200 bodů. V závěrečné osmistovce pak už jen náskok stvrdila a suverénně obhájila mistrovský titul se ziskem 5592 bodů. "Na počasí, ve kterém se závodilo, to je supr výsledek. Překvapila mě hlavně výborná dálka (6.12), v takové zimě... Jinak mám už od zimy problémy s achilovkou, v tréninku neběhám  a na výsledcích to je vidět.   Mým dalším cílem je mistrovství Evropy do 22 let," řekla již jistá účastnice šampionátu v Kaunasu, kde se pokusí navázat na předloňské stříbro z MEJ v Hengelu.  Konvalinková získala zejména zásluhou vydařených skoků (výška 1.86 a dálka 6.14) stříbro, třetí skončila po bitvě s Alexandrou Princovou ze Slavie její sokyně ze Sparty Lucie Fišerová 4837 b. 
Kategorie do 22 let nebyla vyhlášena kvůli tomu, že do ní spadaly pouze dvě závodnice. 

Mezi juniory zvítězil turnovský Adam Sebastian Helcelet, který získal 7272 bodů, k čemuž mu pomohl dílčí vízězství ve výšce, překážkách a  disku. Druhý skončil dorostenecký vicemistr světa z Ostravy Jaroslav Hedvičák, jemuž svědčily hladké sprinty, dálka a také tyč. Na Helceleta ztratil 113 bodů. Bronz získal za 7083 bodů Michal Štefek. Všichni medailisté si tak vybojovali právo startovat na MEJ v Novém Sadu.

Soutěži juniorek dominovala Kateřina Vodová z ACP Olymp Brno, která vyhrála tři ze sedmi disciplín a závod dokončila s náskokem více než 350 bodů před Eliškou Škaloudovou ze Staré Boleslavi. Třetí v mistrovství skončila Michaela Svojanovská ze Slavie Praha.   

Tituly v mladším žactvu vybojovali Milan Le Viet z Poličky a Monika Mašková z Tábora.

Výsledky naleznete zde. 

  

Adam Pražák

Vytisknout