přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Titul pro Sazimu

V přetlakové hale na Strahově se uzavřel společný šampionát vícebojařů a chodců.

O vítězi v kategorii mužů rozhodla především tyčka. Dlouho vedoucí Antonín Vácha z Dukly měl před ní náskok více než 70 bodů, který se po jejím skončení proměnil v obdobně velkou ztrátu. Postaral se o to David Sazima z AK most, který svého konkurenta předčil v tyčce o půl metru. V závěrečném kilometru si pak svůj odstup pohlídal a zvítězil výkonem 5443 bodů. "Je to pro mě osobní rekord o 24 bodů, takže spokojený jsem, ikdyž ne úplně. Ve všech disciplínách, vyjma tyče, kde jsem si vyrovnal osobní maximum, jsem ukázal tak 75 % toho, na co mám. Na druhou stranu jsem nic pokazil. V závěrečném kilometru jsem si myslel, že je vše ztraceno, na Váchu jsem ztrácel 30 metrů. Jenže odstup se nezvětšoval, tak jsem se v posledních 150 metrech kousnul a vyšlo to,“ potěšilo mosteckého závodníka, který se od podzimu připravuje v Praze jako člen VSC. „Podmínky jsou to nesrovnatelné,“ zjišťuje.
Vácha nasbíral v úhrnu o 16 méně. Třetí místo, také především zásluhou tyčky, vybojoval Tomáš Nešvera z Tepo Kladno.   


David Sazima; foto: J. ČechAdam Hromčík z Moravské Slavie Brno se v průběhu druhého dne sedmiboje sice propadl ze svého vedoucí postavení v soutěži, na jeho konci se však do něj opět vrátil a zvítězil. Nasbíral 5045 bodů a o 30 bodů porazil Jakuba Jandu ze Cvikova. Třetí byl zásluhou výborného výkonu v kilometru 2:39.31 Jan Solfonk z Jablonce, za kterým Václav Barák z Liberce zaostal o pouhých šest bodů.   

Vítěznému Janu Šimonovi z Dukly Praha chybělo k pětitisícové hranici 32 bodů. Základ svému jasnému prvenství o více než 300 bodů položil především v dálce, v níž skočil 674 cm, v kouli (13.59) a ve výšce (1.90). Vojtěchu Sloukovi z Jablonce pomohl k druhému místu výrazný výkon v tyči (4.30), za nějž získal 702 bodů. Na kilometru už si svůj náskok před nakonec třetím Kajetánem Čásenským ze Slavie pohlídal.    

Paralelně se zápolením vícebojařů probíhal v přetlakové hale na Strahově šampionát mladších kategorií v halové chůzi. Juniorským mistrem republiky se stal Roman Říha ze Slezanu Frýdek-Místek, který 5000 m zvládl za 22:59.09. Druhé místo obsadil v čase o čtyři sekundy a jednu desetinu horším Martin Bukáček z pražské Slavie, třetí byl Karel Ketner z Havířova.
Mezi dorostenci byl na téže trati nejrychlejší Lukáš Gdula z Hvězdy Pardubice (23:44.38), jehož na stupně vítězů doprovodili opavští Pavel Schrom a Jiří Malysa.
V kategorii žáků se udělovaly pouze dvě medaile, neboť jeden ze tří startujících byl diskvalifikován. Zlato si tak pověsil na krk Ondřej Chylek z Bohumína (3000 m za 17:01.70) a stříbro Pavel Benesch z Kladna.

Všechny dívčí chodecké kategorie čekal souboj s 3000 metry. Absolutně nejrychlejší čas neměla juniorka, jak by mohl někdo očekávat, ale o dvě věková patra mladší žákyně Barbora Havranová z Nového Boru, která byla v cíli za 16:36.19.  Také její oddílová kolegyně Olga Půčková, která byla druhá, a „bronzová“ mladoboleslavská Anna Staňková měly lepší časy než nejlepší juniorky i dorostenky. V prvně jmenované kategorii zvítězila v čase 17:48.50 Hana Svitáková (AC Česká Lípa) před Veronikou Linhartovou z Hvězdy Pardubice a svou kolegyní z oddílu Terezou Musilovou. Dorostenky pak vyhrála Michaela Jeníčková z ŠAK Chrudim (18:39.76) , druhá byla Petra Kubačáková ze Slezanu Frýdek-Místek a třetí Libuše Vrbová z Lokomotivy Břeclav.

Kompletní výsledky šampionátu ve vícebojích naleznete zde.

Kompletní výsledky šampionátu v chůzi naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout