přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. února 2003, 17:58

Tisková konference k halovému MČR v Bratislavě

V úterý 25. února se v pražském hotelu Coubertin se uskutečnila tisková konference k nadcházejícímu halovému mistrovství České republiky mužů a žen.

Tiskové konference, vedené zástupci Českého atletického svazu, se z řad atletů zúčastnili dálkařka Lucie Komrsková a tyčkař Adam Ptáček. Zatímco pro Ptáčka bude domácí šampionát ideální generálkou na halové MS, Komrsková má v Bratislavě poslední příležitost splnit limit pro Birmingham. Ke svému letošnímu maximu 641 cm by však musela přidat třiatřicet centimetrů.

Na tiskové konferenci bylo představeno organizační zajištění celé akce a prezentována předběžná verze startovní listiny. Z 366 přihlášených atletů bylo pro mistrovství vybráno celkem 311 atletů (194 mužů a 117 žen) z 61 atletických klubů a oddílů. Nejvíce vybraných atletů startuje za oddíly USK Praha (36), Dukla Praha (25), Olymp Praha (15), AK Vítkovice (12) a Sparta Praha (11). Nejstarším závodníkem v soutěži je devětatřicetiletý Milan Krajč z TJ LIAZ Jablonec, který se představí v běhu na 3000 metrů. Mezi nejmladší závodníky patří sprinter Jaroslav Šmotek z SK Přerov a trojskokan Václav Ciminga ze Sokolu Opava. Oba letošní mistři ČR v kategorii dorostenců jsou narozeni v roce 1986.

Soutěž ve skoku o tyči mužů byla na tiskové konferenci jmenována mezi nejatraktivnějšími závody republikového šampionátu. V tyčkařském sektoru se představí oba reprezentanti Adam Ptáček a Štěpán Janáček. Zajímavá podívaná se očekává také od výšky mužů i žen. V mužské kategorii svede souboj téměř kompletní česká špička. Kromě zraněného Svatoslava Tona jsou soutěže přihlášeni Jaroslav Bába, Tomáš i Jan Janků, Tomáš Ort, Jiří Křehula a Dalibor Hon. Mezi ženami nebudou chybět Zuzana Hlavoňová, Iva Straková, Kateřina Korčová či Inge Janků. Na trať 400 m se v Bratislavě vrátí Karel Bláha, jehož soupeřem zde bude Jiří Mužík. Šárka Kašpárková s Martinou Darmovzalovou budou favoritkami soutěže trojskokanek. Letošní maximum Kašpárkové je 14,09, Darmovzalová si v této sezoně vytvořila osobní rekord výkonem 13,98. Mimořádně vyrovnaná sestava se sejde v běhu na 60 m překážek mužů. Vedle tradičně silné dvojice v této disciplíně, vícebojařů Tomáše Dvořáka a Romana Šebrleho, se na překážkách představí juniorský mistr Petr Svoboda a dále Stanislav Sajdok a Jan Čech, jejichž osobní rekordy se pohybují na hranici osmi sekund.

29. ročník halového mistrovství ČR se uskuteční v bratislavské hale Elán ve dnech 1.–2. 3. 2003.

FOTOGALERIE Z TISKOVÉ KONFERENCE K MČR

Tomáš Klement

Vytisknout