přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. června 2003, 20:05

Těžký boj českých závodníků na mítinku v Bratislavě

Solidní výkony některých českých atletů v Bratislavě stačily jen na průměrná umístění.

Mítink IAAF Grand Prix II - Cena Slovenska v Bratislavě - prokázal své kvality. Nejdelší pokus Petra Stehlíka (na snímku) 19,71 m stačil jen na čtvrtou příčku v koulařském sektoru. Šestadvacetiletý borec pražské Dukly tak za svým letošním maximem zaostal téměř půl metru. A-limit pro mistrovství světa, který má hodnotu 20,30 m, zůstává pro Stehlíka zatím nesplněným cílem. "Béčkový" limit překonal finalista mistrovství Evropy v Mnichově v loňské sezoně i letos v západočeském Chodově (20,19 m).
Foto: F. Macák


Výškař Tomáš Janků napodobil svého bratra Jana ze sobotního mítinku ve švýcarském Herzogenbuchsee, když překonal laťku ve výšce 224 cm. Před třemi dny při závodech Česká spořitelna extraligy by mu i tento výkon stačil na vítězství, ale v Bratislavě se Janků musel spokojit s pátým místem. Limit pro světový šampionát v Paříži si Tomáš Janků výkonem 230 cm zajistil už v halové sezoně, ale vzhledem ke kvalitám české výškařské špičky tato podmínka nedává stoprocentní záruku startu na MS. Jaroslav Bába má na svém kontě 232 cm, Jan Janků na zmíněném mítinku v Herzogenbuchsee prokázal solidní formu a jestliže se uzdraví Svatoslav Ton, budou zde čtyři možní kandidáti na boj o účast v Paříži.

Šestou pozici v závodě na 400 m překážek na Ceně Slovenska vybojoval Jindřich Šimánek. Závodník pražské Slavie proběhl trať v čase 51,30. Hana Benešová výkonem 24,45 skončila desátá na 200 metrů, na dvojnásobné trati obsadila Martina Moravská 13. místo za 56,30. Oštěpařka Barbora Špotáková se stejně jako v úvodním extraligovém kole dostala přes úroveň limitu pro mistrovství Evropy do dvaadvaceti let, když v Bratislavě dosáhla výkonu 54,22 m.   

Výsledkový servis Ceny Slovenska naleznete zde.      

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články