přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. února 2003, 18:45

Tesařík zatím ani netrénuje

Šestý muž loňského mistrovství Evropy na 400 m překážek Štěpán Tesařík nezahájil sezonu 2003 přípravou na závody, ale léčbou zdravotních problémů.

Pouhé dva dny před odletem na soustředění do Jihoafrické republiky se dozvěděl, že má zlomeninu prvního metatarzu na noze, a tak zůstal doma. Kůstka se ukázala jako naprasknutá, takže nebylo třeba nohu dávat do dlahy. Dnes dopoledne absolvoval Tesařík lékařskou prohlídku u MUDr. Barny, který vyjádřil spokojenost se zdárným průběhem léčby a nařídil českému běžci speciální cvičení už od příštího týdne. „Dosud jsem nohu prakticky nemohl nijak zatěžovat, ale od příštího týdne už budu zase o krok dál,“ těší se Tesařík.

Únavová zlomenina však není jedinou zdravotní komplikací, která Štěpána Tesaříka provází v úvodu letošního roku. Před dvěma týdny totiž dobrovolně podstoupil srovnání nosní přepážky. Tento lékařský zákrok by měl do budoucna zabránit častým nachlazením, jimiž čtyřiadvacetiletý atlet trpí. „Zhruba šestkrát do roka mě postihne rýma, musel jsem s tím něco dělat,“ říká Tesařík. Možnost řešení zvolil na základě doporučení řady známých, mezi nimiž byl i oštěpař Jan Železný. Po dobu tří týdnů od zákroku nesmí Tesařík trénovat, a tak s řádnou přípravou začne v průběhu příštího týdne. „Všechny mé sportovní plány a cíle pro tuto sezonu se budou odvíjet od mého zdravotního stavu. Ze všeho nejdřív se musím zbavit tendencí nohu šetřit,“ uvádí Tesařík.

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články