přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. října 2010, 11:16

Téma týdne: ME do 23 let v Ostravě

Přípravy evropského šampionátu do 23 let na vítkovickém Městském stadionu nabírají na obrátkách. V příštích dnech už se přiblíží vrcholná atletická akce na českému území napřesrok na méně než devět měsíců.

V minulém týdnu organizační výbor odtajnil ambasadorku, maskota i hymnu mistrovství. V Tématu týdne se vrátíme také o dva měsíce zpět a připomeneme si, s kterým úspěšným atletem z Barcelony se můžeme setkat v červenci příštího roku v Ostravě.

O průběhu příprav na šampionát jsme vás již informovali, loni na podzim o spuštění webu, stejně jako o plánovaných rekonstrukcích zázemí – především zásadních věcech jako stadionu a ubytování. Teď už má Ostrava 2011 i své důležité symboly.

Tváří ME Rosolová
Jako ambasadorku vybrali pořadatelé Denisu Rosolovou, jež reprezentuje řadu úspěšných českých atletů na tomto ME. Pod dívčím jménem Ščerbová získala před třemi lety v maďarském Debrecínu titul vicemistryně Evropy do 23 let, čímž zakončila úspěšnou mládežnickou kariéru započatou účastí v pouhých patnácti letech na dorosteneckém MS v roce 2001.

Někdejší dálkařka, vícebojařka a nyní čtvrtkařka je navíc úzce spjata s regionem, narodila se v Karviné, s atletikou začínala v Orlové ve 12 letech a sbírat medaile začala pod vedením Aleše Dudy právě ve Vítkovicích. Ačkoli už nyní přesídlila do Prahy a přijala příjmení manžela – tenisty Lukáše Rosola, ráda se do Ostravy vrací a teď k tomu bude mít další důvod. „Když tahle nabídka ze strany organizačního výboru přišla, vůbec jsem neváhala. Beru to opravdu hodně prestižně,“ prozradila Rosolová.

Více v rubrice Téma týdne (levá lišta webu ČAS).

Michal Procházka

Vytisknout