přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. srpna 2010, 16:59

Téma týdne: kulturně-vzdělávací program v Singapuru

V sobotu bude v jihovýchodní Asii slavnostně zahájena olympiáda. Vedle sportovních klání je jsou pro účastníky připraveny také doprovodné akce.

Historicky první olympijské hry mládeže (YOG) odstartují již tento týden a do Singapuru zamíří také osmatřicet českých sportovců, z nichž takřka pětinu tvoří sedmička atletů. Vedle primárního účelu cesty – klání s více než třemi a půl tisíci vyslanci z 204 národních olympijských výborů – na ně čeká i široký kulturně-vzdělávací program. Jeho obsah vám přibližujeme v tématu pro tento týden.
(O samotné akci jsme – z pohledu atletiky – referovali v této rubrice i dalších zpravodajských článcích: o způsobu závodění na YOG, o evropské kvalifikaci (EYOT) – den první, druhý a třetí, o konečné nominaci.)

Culture & Education Programme
Premiéru mládežnických olympijských her (YOG) zažije jihovýchodní Asie. V Singapuru akce potrvá od 14. do 26. srpna, atletickému programu je vyhrazeno šest dní, od 17. do 23. – s jednodenní pauzou (uprostřed, tj. 20. 8.). Nejen tu by měli účastníci MOH využít k doprovodným akcím, jak v olympijské vesnici, tak i mimo ni. Podle manuálu pořadatelů tvoří „kulturní a výchovný program“ (CEP) nedílnou součást OH mládeže a přinese všem účastníkům nezapomenutelnou a inspirující zkušenost“. Teenagery chtějí organizátoři přitáhnout díky zábavné a interaktivní formě, jimiž hodlají aktivity prezentovat.

Více v rubrice Téma týdne (levá lišta webu ČAS). 

Michal Procházka

Vytisknout