přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. listopadu 2011, 23:12

Téma týdne: Královny a králové hladkého sprintu 2011

V hodnotící minisérii začínáme hladkými sprinty do čtyřstovky a pár slov věnujeme i štafetám.

Závěr roku patří hodnocením nejen v nejrůznějších anketách, ale i v rozličných ročenkách či souhrnech. Se svou troškou do mlýna přicházíme v posledních letech i z redakce atletika.cz v rubrice „Jaké byly“. A ani tentokrát bychom „milovníky zpětného pohledu“ neradi ochudili, jen jsme sérii článků cíleně posunuli malinko více k hledání top jmen v jednotlivých disciplínách, jak ostatně napovídá titulek. Výběr krále či královny je pochopitelně věc do značné míry subjektivní a i proto dáváme prostor v anketě vám, čtenářům. Začínáme individuálními disciplínami a nejprve ženami.

100: Jeterová „zraje jako víno“
Pro volbu královny nejkratšího sprintu, zanedlouho již 32leté Američanky, hovoří všechny pádné argumenty. Carmelita Jeterová nejenže získala přesvědčivě světový titul, ale i obhájila prvenství v Diamantové lize, kde ovládla čtyři mítinky (z pěti startů). Na čele tabulek se vyjímá její čas 10.70, sice s ideální podporou 2.0 m/s, ale štěstí zkrátka přeje nejlepším.

Ovšem i širší pohled na statistiku hraje pro Jeterovou, mezi top 10 výsledky sezony zaznamenala čtyři. O jeden výkon méně patří její největší soupeřce, Veronice Campbell-Brownové, která ji jako jediná dokázala letos na stovce porazit. Příští rok se máme v jejich souboji nač těšit, vždyť pro Američanku to bude pravděpodobně poslední šance na olympijský triumf, a také Jamajčance už bude v době londýnských her třicet let.

Celé Téma týdne viz levý sloupec menu.

Michal Procházka

Vytisknout