přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Téma týdne: Jak se rodila historická výprava II

Rekordních 21 atletů odletí již zítra na HMS. Jak vznikla druhá část výpravy?

V druhém dílu miniseriálu Tématu týdne představíme "únorovou" část výpravy na HMS, která představuje dalších šest startů. Za nimi se však vzhledem ke štafetám skrývá hned čtrnáct atletů. Stejně jako minulý týden postupujeme chronologicky a vždy píšeme o výkonu, který jako první rozhodl o nominaci.

60 m př. - Lucie Škrobáková 8.08 (7. 2., Praha-Stromovka)
(...) Lucie Škrobáková zaběhla ve finále běhu na 60 m př. čas 8.08, čímž o dvě setiny vyhověla nominační hranici pro březnové HMS v katarském Dauhá. "Je to určitě trochu úleva, že jsem konečně splnila limit, ale nervóznější než já asi byla trenérka," prohlásila svěřenkyně Jany Jílkové, která limit atakuje od začátku sezony. Blízko k němu měla už v rozběhu, kdy zopakovala svůj nejlepší dosavadní čas v sezoně 8.11, v boji o prvenství na mítinku  pak ubrala tři setiny. "Moc mi nevyšel start, po kterém jsme se trochu šťouchly s Miriam Cupákovou, což nás obě rozhodilo. Pak jsem se ale rozjela a závěr byl super. Teď už aspoň nebudu muset poslouchat věčné dotazy, kdy už ten limit splním, a můžu si běhat jen tak pro radost," dodala s nadsázkou stříbrná medailistka z loňského HME.
A pro radost sobě i nám vylepšila Lucie Škrobáková svoje maximum až na 8.04. Limit 8.10 zdolala nakonec hned šestkrát a podle toho, jak se dokázala připravit loni na HME určitě patří k adeptům finále i na ve světové konkurenci.

Tyč - Pavla Rybová 4.40 (12. 2., Postupim)

Více v rubrice Téma týdne (levá lišta webu ČAS).

Michal Procházka

Vytisknout