přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Téma týdne: Jak se rodila historická výprava I

Rekordních 21 atletů odjede příští týden na HMS. Jak vznikla první část výpravy?

Jako již tradičně předkládáme v Tématu týdne souhrn toho, jak přibývali reprezentanti do týmu na vrcholnou akci, v tomto případě halové mistrovství světa v katarském Dauhá. Stejně jako v minulosti také postupujeme chronologicky a vždy píšeme o výkonu, který jako první rozhodl o nominaci. V prvním týdnu se tak budeme věnovat sedmi atletům, kteří si HMS zajistili během ledna.

800 (a 4x400 m) - Lenka Masná 2:01.85 (16. 1., Lucemburk)
(...)
Pozoruhodný je i způsob, jakým  výsledného výkonu 2:01.85 (a zlepšení halového osobního maxima o více než dvě vteřiny) dosáhla. Stejně jako v pondělí, kdy vyhrála akademické mistrovství, běžela totiž systémem star-cíl.  „Byl to zase solozávod. Myslela jsem si, že by z toho mohl být lepší čas, než zkraje týdne, ale že to bude o tolik, to jsem nečekala. Jsem maximálně spokojená,“ líčila z Lucemburku Masná, která tak výtečně navázala na úspěšnou letní sezonu, v níž si zlepšila osobní maximum na 2:00.10 a probojovala se do semifinále světového šampionátu v Berlíně.
Lenka Masná podala v sezoně další velmi solidní výkony, jimže vévodí ještě jedno překonání limitu v Düsseldorfu. V Dauhá by měl určitě bojovat minimálně o semifinále.

Tyč - Jiřina Ptáčníková 4.40 (16. 1., Lucemburk)

Více v rubrice Téma týdne (levá lišta webu ČAS).

Michal Procházka

Vytisknout