přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. srpna 2010, 18:29

Téma týdne: finále Diamantové ligy

Nejprestižnější atletický seriál, jejž jsme se naučili od letošního roku registrovat pod jménem „Diamantová liga“, míří ke svým dvěma finálovým mítinkům.

Curych v tomto týdnu a Brusel v následujícím definitivně rozhodnou o majitelích krásných vybroušených trofejích. Jaké vlastně jsou diamanty, hlavní ceny pro vítěze každé z dvaatřiceti disciplín? Kdo si je již pojistil a kdo o ně ještě může zabojovat? Jak do seriálu promluvili čeští atleti? O tom všem je téma tohoto týdne.

Diamantová trofej
Mnoho se o něm v obecné rovině mluvilo, málo se o něm skutečně vědělo. Až ve středu 17. srpna byl diamant pro vítěze představen. Není to však prsten či náhrdelník, jak možná mnozí čekali, spíše se ocenění blíží klasickému poháru. Přesto jde o docela neobvyklé a originální řešení.


Foto: www.diamondleague.com

35centimetrové „Trofeji diamantového závodu“ (Diamond Race Trophy), kterou stvořil rodinný podnik Beyer (firma s 250letou tradicí), vévodí skleněný diamant vybroušený do obvyklého briliantového tvaru. Žulový podstavec podpírá tři atletické ovály vyrobené z kovu, jejich delší strana pak směřuje k vrcholu artefaktu. Trojúhelníkové uspořádání oválu zvýrazňuje diamant v horní části trofeje.

Více v rubrice Téma týdne (levá lišta webu ČAS).

Michal Procházka

Vytisknout