přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. dubna 2010, 10:34

Téma týdne: chodecká mistrovství

Tentokrát se podíváme do statistik republikových MČR v chůzi.

V tématu týdne se ohlédneme za historií chodeckých šampionátů, neboť o tomto víkendu proběhne jejich druhé letošní venkovní MČR. Po jakémsi prologu padesátkařů ve slovenských Duduncích se rozdají tituly na 20 kilometrů pro změnu v českých lázních, Poděbradech.

Sobotní chodecký svátek, hostí tedy rovněž město ozdravných pobytů, polabské Poděbrady. Tradiční závod z Prahy do tohoto středočeského městečka už je minulostí, kvůli snaze standardizovat chodecké tratě by výkony z takto vzdáleného startu a cíle ani nebyly uznány. A tak se utkají chodci o tituly na dvacítce, již absolvují na kilometrovém okruhu přímo na místní kolonádě.

Nepůjde však jen o medaile z mistrovství ČR, Poděbrady jsou zapsány v kalendáři i jako mítink Evropské atletiky a kromě toho si domácí chodci přizvali soupeře ze starého kontinentu k mezistátnímu utkání. Dospělé kategorie tak čeká Bělorusko, Francie, Itálie, Litva, Nizozemsko, Slovensko, Švédsko a Švýcarsko. Junioři a juniorky sice nebojují o republikové vavříny, ale i oni mají, na poloviční 10kilometrové distanci, mezistátko, v němž tentokrát změří síly s Francií, Itálií, Litvou, Maďarskem a Slovenskem.

Více v rubrice Téma týdne (levá lišta webu ČAS).

Michal Procházka

Vytisknout