přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Téma 2. týdne roku 2010: halová sezona

Po úvodu o celém roce nabízíme čtenářům v pravidelné rubrice webu atletika.cz přehled akcí, jež by neměly českého fandu minout v hale.

V úvodním Tématu týdne jsme stručně představili hlavní atletické dění, které nás čeká v celém letošním roce. Tentokrát se podíváme podrobněji na očekávané události, jež se udají pod střechami od ledna přibližně do poloviny března.

Dauhá - teplé podnebí, reparát ČR
Místo, ke kterému se upnou zraky atletického světa v hale 2010 zejména, je poměrně netradiční. V katarském Dauhá na sportovce čeká dost možná nejteplejší podnebí mimo stadion v historii halových světových šampionátů (HMS) od jejich vzniku roku 1985. Loňské maximální teploty se zde ve dnech 12. až 14. března pohybovaly mezi 26 a 29 stupni Celsia. Může být i chladněji – v roce 1998 byla minimální 12 °C, ale i tepleji, nejvyšší 37 °C v 2003, nicméně očekávejme, že atleti se nepůjdou do haly chodit ohřívat.

Ale zpět k samotné atletice: Kudy vede cesta pro české atlety do Dauhá naleznete zde. Určitě budou chtít naši reprezentanti poopravit výsledek ze španělské Valencie, odkud se před dvěma lety vraceli bez medaile – poprvé od Toronta 1993. Na šampionát v Kataru budou chybět někteří špičkoví atleti, hvězda hvězd Bolt například, že to bude vrchol halové sezony však pochybuje asi málokdo. Není totiž akce ani seriál mítinků, který by mohl HMS převýšit.

Více v rubrice Téma týdne (levá lišta webu ČAS).

Michal Procházka

Vytisknout