přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Televizní diváky čeká mimořádný zážitek z Barcelony

Mistrovství Evropy napřesrok pořádá katalánská metropole. Barcelona 2010 bude první sportovní akcí vysílanou ve formátu High Definition.

Místní televizní stanice Televisión Española (TVE) slibuje divákům na jejich obrazovkách vskutku ojedinělou událost. „Mottem TVE je kombinovat nové technologie s představivostí. Hodláme přinést do domovů atletických fandů dosud nevídanou kvalitu obrazu,“ prohlásil Javier Quevedo, výkonný ředitel sportovního programu TVE na setkání představitelů evropských televizních stanic. Dále k tomu Quevedo v dějišti ME dodal: „Naší filosofií je předložit atletiku všem televizním divákům tak snadno pochopitelnou, jak jen to je možné.“


Neobvyklé pohledy...

Na stadionu budou použity všechny dostupné technologie, 3D kamera na laně nataženém nad dráhou umožní divákům vychutnat zajímavé pohledy. To má přinést i nové umístění kamer pro tyč a vrhačské disciplíny, které dovolí zachytit pohyb velmi zpomaleně. TVE, španělská státní televize veřejné služby, nasadí „do boje“ na stadionu v průběhu mistrovství Evropy celkem 107 kamer.


Barni a Messi (vlevo)

ME v Barceloně začne za tři čtvrtě roku, přesně 27. července a potrvá do 1. srpna 2010. Představen už byl maskot šampionátu „Barni“, s nímž si zapózovala jedna z hvězd barcelonského FC Lionel Messi. Ve známost vešla také maratonská trať. „Je skvělé, že vede spoustou krásných místy města. Určitě bude kolem ní i spousta diváků,“ prohlásila Hilda Kibetová. Nizozemská reprezentantka bude zanedlouho obhajovat titul na ME v krosu, má však už za sebou čerstvý úspěch právě v maratonu. Na nové domácí půdě v Amsterodamu rodilá Keňanka doběhla třetí v osobním rekordu 2:30:33.

Michal Procházka podle EAA