přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. března 2003, 01:16

Technická porada týmu ČR, vícebojaři jdou ještě v pátek trénovat

Ve čtvrtek ve večerních hodinách proběhla v dějišti halového MS technická porada českého národního týmu.

Jeho členové jsou spokojeni s úrovní stravování i ubytování v hotelu Jurys Inn, ale vyjadřují určitou nespokojenost k některým záležitostem týkajících se organizace celé akce. "V okolí sportovní haly, ale i uvnitř je nedostatečné označení jednotlivých prostor. Přímo v hale není snadné se orientovat," uvádí hlavní technické nedostatky britských pořadatelů ředitel ČAS František Fojt.

Ještě v den zahájení světového šampionátu absolvují čeští vícebojaři trénink na své víkendové vystoupení v sedmiboji. Roman Šebrle plánuje na devátou hodinu ranní v pátek asi hodinové rozcvičení v prostorách pod atletickou halou, které jsou pro přípravu závodníků určeny.

Tomáš Dvořák využije tréninkovou halu při Alexander Stadium, kde se v pátek dopoledne lehce rozcvičí. Ve čtvrtek trojnásobný mistr světa v desetiboji jen vyklusával. Úroveň atletické haly hodnotí Dvořák kladně.  "Líbí se mi poloměr místní atletické dráhy. Zatáčky jsou ideálně klopené," chválí birminghamskou halu Dvořák. Sám tyto přednosti ale prakticky nevyužije, na atletickém oválu se sedmibojaři objeví pouze v běhu na 1000 metrů. Během čtvrtečního dopoledne se Tomáš Dvořák potkal s jedním ze svých nejvážnějších soupeřů, Američanem Pappasem. "S Tomem jsme prohodili jen pár slov. Sdělili jsme si, že jsme oba zdraví a popřáli si hodně úspěchů do závodu," popisuje Dvořák setkání s jediným mimoevropským účastníkem soutěže sedmibojařů. Dvodenní klání na halovém MS v Birminghamu pro vícebojaře začíná v sobotu v 10:00 SEČ během na 60 metrů.                

Tomáš Klement

Vytisknout