přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. prosince 2011, 12:37

Tamgho o své kauze rapuje

Ve skladbě nazvané Joyeux Noël – Veselé Vánoce – francouzský trojskokan po svém reaguje na kauzu, kvůli níž ho francouzský svaz potrestal půlročním distancem.

Teddy Tamgho, halový mistr Evropy i světa a držitel světového rekordu v hale, měl v závěru roku díky své horkokrevnosti napilno. Vše začalo říjnovým incidentem při soustředění, při němž měl francouzský trojskokan napadnout nejmenovanou reprezentační kolegyni. Minulý týden byl Tamgho potrestán svazovou disciplinárkou, z pohledu atletiky je důležitý především postih týkající se startů – zákaz mu vyprší 18. května. O těchto bodech kauzy jsme vás již informovali. Přestože Tamgho oficiálně přijal svůj trest vylučující halovou sezonu ale nebránící startu na olympiádě, vnitřně se s ním pravděpodobně nesmířil.

Ještě před Vánoci totiž zveřejnil video, na němž ve své mateřštině o své kauze rapuje. Sice znovu opakuje, že rozhodnutí svazu respektuje, na druhou stranu tvrdí: „Chtějí mě zastřelit, jako kdybych byl terorista, neudělal jsem nic hrozného, byla to jen drobná příhoda.“ Jeho slova podle všeho míří především na média, která se do něj s gustem pustila. Podle deníku Nice Matin si ani tímto videem příliš nepomohl - udělal si prý sice docela reklamu, ovšem velmi špatnou a velmi špatný je podle média i text skladby. 

Michal Procházka

Vytisknout