přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. prosince 2011, 21:46

Tamgho může kvůli své horké krvi přijít o olympiádu

Francouzský trojskokan Teddy Tamgho neprožívá šťastné období. Tuto sezonu halovému rekordmanu předčasně ukončilo zranění, o tu příští může přijít kvůli disciplinárnímu postihu za potyčku s jiným atletem.

Má potenciál, aby vstoupil mezi nesmrtelné. V hale už Teddy Tamgho dvakrát vylepšoval světový rekord, pod otevřeným nebem mu v historických tabulkách patří třetí místo za výkon jen dva centimetry horší osmnácti metrům. Přesto hvězda dvaadvacetiletého Francouze tmavé pleti ne a ne rozzářit se na plno.

Dílem za to může zdraví, které mu posledně hodilo klacek pod nohy v podobě zraněného kotníku, kvůli němuž přišel o hlavní část sezony včetně MS. A dílem je na vině jeho nezkrotná povaha. Na říjnovém kempu v Boulouris se totiž dostal do konfliktu s jiným, zatím nejmenovaným atletem, pročež si jej na úterý předvolala disciplinární komise. "Bude muset onen incident vysvětlit. Pokud ale bude shledán vinným, může dostat velmi dlouhý trest zákazu činnosti a může kvůli tomu přijít i o olympijské hry," prohlásil mluvčí francouzského svazu.

Pro Tamgha, který se aktuálně připravuje se svým koučem Ivanem Pedrosem na Floridě, to přitom není nic nového pod sluncem. Podobné problémy měl už v roce 2008, to však ještě zdaleka nebyl tak známou osobností jako nyní. Recidiva by mu mohla přitížit, na druhou stranu je tu pro něj povzbudivý precedens z nedávné minulosti. Když se po mítinku Diamantové ligy v Monaku poprali jeho krajané Baala a Benabbad, byli sice potrestáni, ale o vrchol sezony nepřišli.

Adam Pražák

Vytisknout