Také druhý závod běžeckého poháru ovládli Poláci

Po triumfu minulý víkend v Nasavrkách pokračovali polští závodníci ve vítězném tažení i ve druhém podniku Českého běžeckého poháru v Golčově Jeníkově.

Patronka závodu Jarmila Kratochvílová ve svém rodišti odstartovala běh příchozích na necelé 2 kilometry i hlavní závod, který se běžel na patnáctikilometrové trati. V příjemném atletickém počasí se na start lidového běhu postavilo na 320 účastníků všech věkových kategorií, do hlavního závodu nastoupilo 150 mužů a žen.

Prvenství mezi muži vybojoval polský vytrvalec Henryk Szost, když časem 46:25 minuty porazil svého krajana Artura Balsinského (46:32). Právě druhý muž dnešního závodu kraloval před týdnem při Velké ceně Nasavrk, kde Poláci předvedli čtyři nejrychlejší časy závodu. Nejlepším domácím závodníkem se stal stejně jako v prvním dílu ČBP českobudějovický Jan Bláha, výkonem 46:40 skončil celkově třetí.

Suverénní vítězka kategorie žen Jana Klimešová dosáhla času 54:18 a druhou v pořadí Ivanu Sekyrovou ze Sokolova zdolala o více než dvě a půl minuty. V Golčově Jeníkově chyběli obhájci celkového prvenství v Českém běžeckém poháru Róbert Štefko a Petra Kamínková. Štefko zvolil odpočinek po startu na MS v přespolním běhu a příští víkend by se měl představit na Pražském půlmaratonu, Kamínková se zotavuje po zranění kolene.

Výsledky Běhu městem Jarmily Kratochvílové, 27. 3. 2005 Golčův Jeníkov:
MUŽI – 15 km
1. Szost 46:25, 2. Balsinsky (oba Pol.) 46:32, 3. Jan Bláha 46:40, 4. Krupička 46:54, 5. Vanko (SR) 48:19, 6. Kreisinger 48:32