přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. června 2010, 15:24

Tahákem „gigantu“ v Táboře rekordman Maslák

Jednou z posledních možností o účast na MS juniorů v Monctonu bude mládežnické MČR. Nejpočetnější šampionát co do startujících – proto přezdívaný gigant – uvidí od 25. do 27. 6. souboje o medaile sedmi stovek juniorských i dorosteneckých atletů.

Z juniorské štafety, která uspěla před rokem na mistrovství Evropy v Srbsku se letos zatím nejvíce daří Pavlu Maslákovi, jenž splnil limity pro červencové MS v Kanadě na 200 a 400 metrů. „V Táboře jsem ještě nikdy neběžel, ale prý se tu běhá rychle, takže se těším. Určitě budu zkoušet i limit stovku, ale hlavně bychom se rádi nominovali se štafetou,“ uvedl dnes s odkazem na stříbrné kolegy Šťastného a Říčaře, kteří zatím individuální limity nemají a které do kvartetu doplňovali (místo o rok staršího Zicha) Stromšík a Navrátil. „Jestli pojede na MS i štafeta, poběžím tam jen dvoustovku,“ řekl k cílům pro Moncton. „Stovku leda kdybych dal tak 10.30, což není reálné. Na druhou stranu věřím, že forma půjde nahoru, teprve teď jsme začali posilovat a pracovat více na rychlosti,“ dodal svěřenec Daniela Gwóźdźe.

V Táboře chybí jediný limitář pro MSJ
Vedle Masláka, který poběží oba kratší sprinty, se představí i další již jistí účastníci mistrovství světa do 19 let. Miroslava Buriana uvidíme na osmistovce, z dvojice nominovaných chodců se přihlásil pouze Pavel Schrom. Diskařka Jitka Kubelová si k hlavní disciplíně ještě pravděpodobně přidá i kouli a oštěp, „nejčerstvější“ limitářka Helena Tomková ke krátkým překážkám také dvoustovku. Duo desetibojařů volí odlišný dvojstart: Adam Sebastian Helcelet 110 m př. a výšku, Michal Štefek dálku a tyč.
Zatím nepříliš početnou výpravu pro MSJ by mohla rozšířit již zmíněná štafeta 4x100 metrů, adepty na účast najedeme i v dalších disciplínách. Několika z nich už nominační kritérium uniklo jen těsně. Důležitý pokus tak v jižních Čechách absolvují čtvrtkaři překážkáři Eva Jeníková, Patrik Schindler a Radek Fischer, „stodesítkaři“ Michal Brož a Lukáš Haloun, oštěpařka Irena Šedivá, koulařka Markéta Červenková, diskař Marek Bárta, tyčkař Jaroslav Chlebík, výškař Martin Heindl. Překvapit mohou pochopitelně i jména, jež uvedený seznam neobsahuje.

Kompletní trio dorosteneckých olympioniků
Dorostenecká kategorie už má za sebou svůj první vrchol, olympijskou kvalifikaci (EYOT). Na MČR uvidíme všechny tři, kteří odtud přímo postoupili na samotnou akci: Václav Sedlák si ke stodesítce přidá dvoustovku a tyč, Jana Sotáková k překážkové stovce ještě trojnásobnou trať, diskař Jaromír Mazgal se přihlásil i na kouli a oštěp. Z postupu do Singapuru se ale nakonec radovali i další čtyři z dvacítky reprezentantů na EYOT, kteří k němu v Moskvě měli blízko. V Táboře uvidíme tyčkaře Ondřej Honku také na krátkých překážkách, kladiváře Jaromíra Pumra i v kouli, stovkaře Zdeňka Stromšíka také na dvojnásobné trati. Nikola Řehounková (na EYOT běžela 400 m př.) má přihlášeno 100 i 300 m překážek, dvoustovku a dálku. V pozici prvního náhradníka pro OHM zůstává ještě výškařka Leona Silnicová.

Michal Procházka

Vytisknout