Sýkora i Drahotová třetí v anketě o Atleta měsíce

středa 13. srpna 2014
Juniorští mistři světa zabodovali v hlasování pořádaném evropskou asociací. Zvítězili francouzský překážkář Martinot-Lagarde a (krom jiného) sprinterka Schippersová.

V konkurenci velice kvalitních výkonů ostatních evropských atletů to neměli lehké, přesto se Anežka Drahotová Jiřím Sýkorou se svými počiny z amerického Eugene prosadili. Hlasující, kteří se rekrutují z řad fanoušků, médií a federací, jim přisoudili třetí příčky v anketě o evropského atleta měsíce července.

Mezi muži zvítězil halový mistr světa Pascal Martinot-Lagarde z Francie, který na Diamantové lize v Monaku zaběhl výtečnou stodesítku za 12.95, s níž se zařadil na druhou příčku evropských tabulek. Za ním v anketě skončil Henrik Ingebrigtsen, jenž v červenci dvakrát vylepšoval norský národní rekord na patnáctistovce až na čas 3:31.46 v Monaku.

V ženské kategorii obdržela nejvíce hlasující Nizozemka Dafne Schippersová. Závodnice, která lavíruje mezi sprinty a vícebojem, zaběhla na mítinku v Glasgow nejlepší evropské výkony roku a současné národní rekordy své domoviny na tratích 100 m (11.03) a 200 m (22.34). Druhé místo obsadila překážkářka Cindy Billaudová, která na národním šampionátu v Remeši zaběhla už v rozbězích rekord Francie 12.55, který pak potvrdila finálovým výkonem jen o tři setiny pomalejším.