přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. února 2010, 17:59

Svoboda: Zní to dobře, být rychlý jako můj vzor

Dnešním národním rekordem 7.44 se Petr Svoboda zařadil v letošních tabulkách po bok Dayrona Roblese. Podle světového rekordmana zařazuje svěřenec jmenovce Luďka řadu tréninkových prvků.

Jak velkou motivací byl dnešní šampionát?
Velikou. Když jsem viděl, že rekord mistrovství je 7.65 a český je 7.50, tak se mi zdálo, že se to moc nehodí. Navíc rekord haly 7.55 patřil Igoru Kováčovi, tak jsem ho chtěl získat pro českou atletiku.

Co to znamená směrem k venkovní sezoně?
Že už čas pod 13 vteřin, o kterém už jsem mluvil, začíná být reálný. Já nejsem moc halový typ, to jste viděli sami, že zabírám až po třetí překážce.

Váš velký vzor Dayron Robles je teď rychlý jako vy…
To je pravda, ale on má osobák jinde, 7.33, tři setiny za světovým rekordem. Ale zní to dobře, být rychlý jako můj vzor.

Svazuje vás očekávání, které jste si svými výkony na sebe „ušil“?
Nesvazuje. Já tam jedu vyhrát (smích). Ne, vážně. Já nechci prohrávat s nikým, ale samozřejmě je dobře, že prohrávám, protože to obrovsky motivuje. Jsem moc rád, že se mi podařilo být sprinterem, který dokáže konkurovat na velkých mítincích. Nejen pro sebe, i pro trenéra, protože uspěly české tréninkové metody.

Jak bude vypadat poslední příprava před Dauhá?
Už se toho moc natrénovat nedá. Chci si udělat pěkné tréninky, tak doufám, že trenér nebude moc bláznit, ještě jsem s ním nemluvil.

Nachlazení už je definitivně pryč?
Ještě úplně ne. Dva dny jsem vůbec nic nedělal, teď si také trochu odpočinu, nerad bych to přehnal.

Vaše partnerka, tyčkařka Jiřina Ptáčníková, byla dnes úspěšná, skočila si absolutní rekord…
Věřila, že se jí povede skočit i 460 (pokoušela se český halový rekord 466 - pozn. red.), ještě má trochu času, aby formu doladila.

Michal Procházka

Vytisknout