přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. ledna 2012, 11:53

Svoboda v hale závodit nebude, půjde na operaci

Přední světový překážkář chce zákrokem řešit přetrvávají problémy s úponem achilovky. Letní sezonu snad úřadující halový mistr Evropy stihne.

Své nekončící zdravotní trable se Petr Svoboda rozhodl rázně ukončit. Východiskem z nesnází má být operace úponu achilovky, jíž by se měl příští týden v úterý zhostit známý chirurg  MUDr. Karel Horel z Turnova, který v minulosti pomohl mj. Barboře Špotákové či Tomáši Dvořákovi. „Musel jsem se takhle rozhodnout, protože bolesti neustupovaly. Halová sezona tak odpadá, ale zvyšuji svoje šance zúčastnit se ME v Helsinkách a především olympijských her v Londýně, což je moje hlavní priorita pro tuto sezonu,“ prohlásil Svoboda a nastínil, jak by měly vypadat jeho následující týdny. „Po zákroku mě čeká 10-14 dní sádra a potom věřím, že se dostanu rychle k běhání. Mělo by se tak stát do měsíce a přípravu na letní sezonu bych tak mohl začít ještě dřív, než kdybych soutěžil v halách," dodal optimisticky jeden z nejlepších překážkářů současnosti.

svobodaSAF09AGn.JPGSvobodova závodní pauza se tak jistojistě protáhne na více než rok. Jeho zdravotní patálie začaly krátce po zisku titulu na HME v Paříži. Ze „hry“ ho vyřadily nejprve připravily bolestivé problémy s chodidlem, které si přivezl ze soustředění na Kanárských ostrovech, posléze se nemohl zbavit zánětu v achilovce. Protahující se trampoty ho dokonce přivedly k myšlenkám na konec kariéry, které zaplašil až riskantní zákrok s injekcí kortikoidů, jenž přinesl takřka okamžitou úlevu. Petr mohl bez větších problémů absolvovat celou podzimní přípravu, na přelomu roku se však opět ohlásila achilovka.

Adam Pražák

Vytisknout