přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. dubna 2011, 18:18

Svoboda s Ptáčníkovou jsou zasnoubeni

Halový mistr Evropy Petr Svoboda učinil první krok k manželství s českou tyčkařskou jedničkou Jiřinou Ptáčníkovou. Před týdnem se s ní zasnoubil.

Osm let. Tak dlouho už trvá jeho vztah s Jiřinou Ptáčníkovou. Nyní se jej Petr Svoboda rozhodl povýšit o další stupeň a přiblížit k budoucímu sňatku. „O zásnubách jsem nejdřív jenom žertoval, ale poslední tři měsíce jsem na to už intenzivně myslel. Mé odhodlávání bylo umocněno zlatou euforií po výhře na halovém mistrovství Evropy v Paříži a já jsem najednou zjistil, že už není nad čím přemýšlet,“ popsal elitní překážkář pro webové stránky manažerské skupiny Top Athletics, která ho zastupuje.


Petr Svoboda se svou snoubenkou Jiřinou PtáčníkovouK zasnoubení došlo 22. Března po návratu Ptáčníkové ze závodů v Německu. „Jiřinka přišla unavená ze závodů v Německu, tak jsem jí chtěl vylepšit náladu. Bylo to úplně spontánní. U nás v novém domečku, kde se už začínáme cítit jak doma, jsem si klekl v středě obýváku a vyznal jsem Jiřince své city. Krásné bylo, že začala hned brečet a bez váhání řekla „ano“. Prstýnek se jí taky moc líbil, vybíral jsem ho sám,“ přiblížil svěřenec Ludvíka Svobody.

Svatba však ještě na spadnutí není. „Nikam nespěcháme. Těšíme se na to a chceme si to moc užít. Neřídíme se pravidlem „do roka a do dne“. Možná to bude po sezóně, možná jindy, záleží, kdy budeme mít více volna a jak se Jiřinka rozhodne. Určitě to dáme vědět hodně brzy předem,“ doplnil Svoboda pro www.topathletics.org.

Oba sportovci jsou se svými trenéry aktuálně na soustředění na Kanárských ostrovech. Začít závodit by měli v polovině května.

Adam Pražák

Vytisknout