přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. ledna 2009, 21:28

Svoboda má limit

Překážkář Petr Svoboda zaběhl na mítinku v Lucemburku už v rozběhu čas o desetinu lepší kriteria na HME, finále vyhrál i přes kolizi s překážkou.

Vypadá to pro českého překážkáře Petra Svobodu skoro jako snový start do sezony. První závod, osobní rekord, limit na HME už v rozběhu. Čas 7.60 na začátek určitě výborný, do Turína by mu stačilo běžet i o desetinu pomaleji. A to mohlo být ještě lépe, nebýt kolize na čtvrté překážce ve finále lucemburského závodu.  „Pátou už jsem přeběhl jen tak lehce. Jinak věřím, že by to mohlo být pod 7.60,“ prohlašoval Petr, který i tak vyhrál před Němcem Schwarzerem a Američanem Townsendem. Jeho ambice jsou smělé, program obtížný.  Už za 12 dní poprvé letos utkat se světovým rekordmanem z Kuby Dayronem Roblesem na mítinku v Göteborgu. „Snad zůstanu fit.“

V Lucemburku se blýskla také výškařka Oldřiška Marešová vítězství a absolutním OR 188 cm, rozběh vyhrála i sprinterka Kateřina Čechová (7.56), ve finále doplatila na opakovaný start, a přestože srazila dalších 5 setin, věřila si prý na ještě lepší výkon. 

Výsledky z Lucemburku  naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout