Svoboda má limit

17. ledna 2009, 21:28

Překážkář Petr Svoboda zaběhl na mítinku v Lucemburku už v rozběhu čas o desetinu lepší kriteria na HME, finále vyhrál i přes kolizi s překážkou.

Vypadá to pro českého překážkáře Petra Svobodu skoro jako snový start do sezony. První závod, osobní rekord, limit na HME už v rozběhu. Čas 7.60 na začátek určitě výborný, do Turína by mu stačilo běžet i o desetinu pomaleji. A to mohlo být ještě lépe, nebýt kolize na čtvrté překážce ve finále lucemburského závodu.  „Pátou už jsem přeběhl jen tak lehce. Jinak věřím, že by to mohlo být pod 7.60,“ prohlašoval Petr, který i tak vyhrál před Němcem Schwarzerem a Američanem Townsendem. Jeho ambice jsou smělé, program obtížný.  Už za 12 dní poprvé letos utkat se světovým rekordmanem z Kuby Dayronem Roblesem na mítinku v Göteborgu. „Snad zůstanu fit.“

V Lucemburku se blýskla také výškařka Oldřiška Marešová vítězství a absolutním OR 188 cm, rozběh vyhrála i sprinterka Kateřina Čechová (7.56), ve finále doplatila na opakovaný start, a přestože srazila dalších 5 setin, věřila si prý na ještě lepší výkon. 

Výsledky z Lucemburku  naleznete zde.

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí