přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Svoboda je opět ve hře o atleta měsíce

Petr Svoboda, který na šampionátu ve Stromovce ohromil publikum skvělým českým rekordem 7.44, byl stejně jako v lednu vybrán Evropskou atletikou mezi desítku nejlepších výkonů.

Překážkářský rekordman Petr Svoboda už má několik účastí v pravidelné anketě Evropské atletiky (EA). Zatím bylo jeho stropem druhé místo, minulý měsíc skončil třetí. K premiérovému vítězství mu mohou pomoci i fanoušci, jejichž hlasy tvoří třetinu ve konečném hodnocení. Vybírat výkon měsíce můžete zde až do půlnoci středy 17. března. Dalšími hlasujícími v anketě EA jsou zástupci evropských médií a odborný panel statistiků, jejichž volba má stejnou třetinovou váhu jako v případě veřejnosti.

SvobodaAGv.JPG
(lze zvětšit kliknutím)
foto: www.graf.cz

Svoboda si o účast mezi desítkou nejhodnotnějších výkonů řekl posunutím vlastního národního rekordu o 6 setin. Časem 7.44 se navíc zařadil po bok svého kubánského vzoru Dayrona Roblese, a jen setinu za lídra tabulek Terrence Trammella. Ačkoli se Američan nedlouho poté zlepšil na 7.41, na lesku to výkonu svěřence Luďka Svobody to nikterak neubírá. Pouze pět Evropanů totiž bylo v historii rychlejších než český překážkář.

Silnými Svobodovými soupeři v hlasování jsou noví evropští rekordmani na 3000 metrů Sergio Sánchez a 5000 m Bob Tahri, lídři světových tabulek Jurij Borzakovskij (800 m), Renaud Lavillenie (tyč), Salim Sdiri (dálka), Fabrizio Donato (trojskok). Desítku doplňují irský národní rekordman David Gillick, vítěz krosu při klubovém poháru Alemayehu Bezabeh a koulař Andrej Michněvič, jenž vede stejně jako Svoboda evropské tabulky 2010.

 

Michal Procházka

Vytisknout