přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. srpna 2010, 20:26

Svoboda druhý v Lucernu

Překážkář Petr Svoboda skončil na kvalitně obsazeném mítinku ve švýcarském Lucernu na děleném druhém místě, vidět byli i Škrobáková s Prorokem.

Petr Svoboda úspěšně zahájil svoji misi, v níž si hodlá spravit chuť po nevydařeném finále na mistrovství Evropy. V Lucernu se prezentoval kvalitním časem 13.39 a doběhl do cíle jako druhý bok po boku s mistrem světa  Brathwaitem z Baham. Rychlejší byl pouze Jamajčan Thomas, který je předčil o 4 setiny.  Svobodovi se tak povedlo porazit všechny zbylé Evropany, mezi nimiž nechyběli třeba Brit Sharman či Lotyš Olijar, což je jeden z cílů, který si český rekordman vytkl pro zbytek sezony.

Ve slabším ze dvou běhů na 400 m př. osvědčil Josef Prorok formu, s níž se prezentoval na evropském šampionátu. Doběhl druhý v čase 50.15, 17 setin za Britem Hughesem. Rychlejší z běhů vyhrál Portoričan Culson za 48.79.
Stejného umístění jako Prorok dosáhla na překážkářské stovce Lucie Škrobáková, která ve svém běhu nestačila po výkonu 13.14 pouze na Bělorusku Talaiovou. Disciplínu celkově ovládla Australanka Pearsonová, která tak zopakovala dva dny starý triumf z mítinky Diamantové ligy ve Stockholmu. Podobný byl i čas: 12.59.

Mítink vůbec velmi těžil z toho, že je termínově poblíž závodům prestižního seriálu, a že spousta hlavně zámořských atletů v Evropě zůstala. V dálkařském sektoru tak byla k vidění třeba Američanka Reesová, která se prezentovala dalekým, byt větrným (+2.2) výkonem 695 cm. Kvalitnější regulérní výkon pak měla její krajanka, vícebojařka Fountainová, která skočila 689 cm. Velmi se vedlo i Slovence Medgyesové, která byla s 679 cm čtvrtá. A poslední zajímavost z tohoto sektoru: výškařka Howardová-Loweová se tentokrát prezentovala skokem 664 cm (v+2.7, regulérně 6.53).

Velmi kvalitní byla i stovka mužů, kde excelovali Jamajčan Carter  (9.86) a Američan Dix, který byl jen o dvě setiny pomalejší. V prvním běhu se zahříval další z Američanů Spearmon (10.28), který posléze vyhrál dvojnásobnou trať za 20.18.    

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout