přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. srpna 2009, 09:55

Svoboda a Masná vyhráli v Bochumi

Překážkář Petr Svoboda a půlkařka Lenka Masná si vedle prvenství na mítinku vezou z Německa také kvalitní časy, které jsou dobrým signálem před blížícím se MS.

Český rekordman Petr Svoboda se podle všeho vrací do formy, kterou měl předtím, než si na memoriálu Josefa Odložila přivodil svalové zranění. Na mítinku v německé Bochumi vyrovnal svěřenec Ludvíka Svobody časem 13.44 své letošní maximum. „Snad jsem to šel tak na osmdesát procent, asi mám na velký výkon, ale stále mám pocit, že mě trochu pobolívá tříslo na té noze, kterou jsem měl natrženou. Zrychlil jsem až na posledních dvou překážkách,“ řekl pro stránky své tréninkové skupiny  s tím, že pořád pociťuje problémy s tříslem. „Není to horší, ale vím o něm a máme teď dost času to dát do kupy,“ prohlásil Petr Svoboda, který v závodě zvítězil o 3 setiny před domácím Helge Schwarzerem. Třetí byl pak s pětisetinovou ztrátou Američan Jeff Porter.

Další české prvenství přidala v Bochumi půlkařka Lenka Masná. Svěřenkyně Jiřího Sequenta zaběhla  čas 2:01.81 a o 14 setin porazila Američanku Brendu Martinezovou. Třetí byla již s odstupem domácí Jana Hartmannová.

Kvalitně obsazenou stovku mužů vyhrál mistr světa z Paříže Kim Collins v čase 10.08 (+2.3) před Američanem Markem Jelksem a Portugalcem Nelsonem Évorou. Atlet z ostrova Svatý Kid a Necis pak nenašel přemožitele ani na dvounásobné trati (20.45/-0.2). Patnáctistovku vyhrál Keňan Bethwell Birgen v čase 3:35.88, na trojce pokořil jeho krajan Alex Mutahi výkonem 7:42.08 rekord mítinku. Výšku ovládl domácí Raul Spank, který se jako jediný přenesl přes 228 cm, v diskařském sektoru poslal své náčiní nejdále další Němec Robert Harting, jemuž změřili velmi pěkných 68.10 m.

Mezi ženami vyhrála stovku další domácí hvězda Verena Sailerová, i jejích 11.11 však znehodnotila přílišná podpora větru. Ve vloženém závodě zaběhly Češky Monika Táborská a Iveta Mazáčová časy 12.13, resp. 12.22. Na překážkách se nejlépe prezentovala Američanka Yvette Lewisová (12.87/-0.6 m/s), ve výškařském sektoru kralovala Ariane Friedrichová výkonem 199 cm, v oštěpu předvedla Christine Obergföllová nevýrazných 60.33 m.

Výsledky zde.

Adam Pražák

Vytisknout